banner28

O Hesapla Bağlantılı 3 kişiye gözaltı!

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ / PDY) yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 'Paralel Yapı Deşifre' isimli twitter adresinin kullanıcı Murat D. İle yaklaşık bin kez mail yoluyla görüşen Sakarya'nın tanınmış iş adamlarından olan 2 şahıs ve Balıkesirli bir kadın gözaltına alındı.

O Hesapla Bağlantılı 3 kişiye gözaltı!
banner3

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ / PDY soruşturması kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Balıkesir'de gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Murat D.'nin ifadeleri doğrultusunda genişletilen soruşturma kapsamında Sakarya'nın tanınmış isimlerinden olan 2 erkek ve FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen Balıkesir nüfusuna kayıtlı 1 kadın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. İşadamlarından birinin Sakarya'nın önemli noktalarında kafe ve restoranlarının olduğu ve Murat D. ile yaklaşık bin kez mailleştiği iddia edilirken diğer iş adamınında bağlantısının olduğu iddia edildi. 

[ilgili-haber=29954]

[ilgili-haber=29977]

Öte yandan genişletilen soruşturma kapsamında Murat D. ve irtibatlı olduğu kişilerle ilgili olarak yürütülen soruşturmada Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin dijital, istihbari ve fiziki olarak takibe alındıkları bilgisine ulaşılırken Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ifadesi alınan kadının denetimli olarak serbest bırakıldığı iddia edildi. Alınan ifadeler doğrultusunda yine Sakarya'da tanınmış başka bir işadamınında isminin geçtiği ve soruşturmanın bürokratlara sıçrayacağı ifade edildi.

[ilgili-haber=29988]

[ilgili-haber=30030]

[ilgili-haber=30012]

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2017, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER