banner28

O GAZETE KARARA BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ!

Karasu Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Karsaş A.Ş.’nin sermaye artırımının görüşüldüğü gündem maddesinin 11 meclis üyesi tarafından reddedilmesinin ardından Karasu’da yayınlanan Karasu Hamle Gazetesi o karara “Yolları Yapmayın” manşetiyle tepki gösterdi.

O GAZETE KARARA BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ!
banner3

Karasu Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Karsaş A.Ş.’nin sermaye artırımının görüşüleceği gündem maddesi, 6 AK Partili ve 5 MHP’li meclis üyesinin reddetmesiyle görüşülemeden iptal edilmişti. Meydana gelen olayın MedyaRota.com’da özel haber olarak yayınlanmasının ardından Karasu’da yayınlanan Karasu Hamle Gazetesi’de alınan bu karara bu şekilde tepki gösterdi.

 

******

“Yolları yapmayın!

Karasu Belediyesi meclisinde yaşananlar halk arasında dudak uçuklatacak şekilde hizmet engellemesi olarak değerlendirildi. Vatandaşlar AK Partili ret veren ve meclis adabına uymayan meclis üyelerini; bunlar Karasuya hizmet istemiyorlar mı diye eleştiriyorlar. Bizi bu yollara mı layık görüyorlar diye sormakta.

 Karasu Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Karasu Belediyesi'ne ait Karsaş A.Ş.'nin sermaye artırımı isteği 6 AK Partili ve 5 MHP'li Meclis Üyesinin kararıyla komisyona dahi gönderilemeden reddedildi. Kararın reddedilmesi Karasu Belediyesi'nin asfalt çalışması yapamamasına sebep olurken Meclis Üyelerinin neden böyle bir karar verdikleri ise tartışma konusu oldu.

 Engellemek mi istediler?

Karasu Belediyesi'nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında Karsaş A.Ş.'nin yüzde 100 sermaye artırımı için kararın komisyona gönderilmesi maddesi, 6 AK Partili ve 5 MHP'li Meclis Üyesinin, "Konuyla ilgili bilgimiz yok, bilgi istemiyoruz ve reddediyoruz" ifadeleriyle komisyona dahi gönderilmeden reddedildi. Karsaş A.Ş.'nin Asfalt Planti'nin alabilmesi için gerekli olan sermaye artırımının reddedilmesinin neden istenmediği ilçede tartışma konusu haline gelirken meclis üyelerinin “yeterli bilgi almadık” diyerek reddettiği maddenin Hukuk ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ve burada incelenmesinde engellenmesinin sebebinin ise Karasu’ya gelecek hizmetin engellenmek istenmesi miydi?

 Nasıl açıklayacaklar?

Yaklaşan yaz sezonu öncesi yetiştirilmesi gereken asfalt çalışmaları için gerekli olan Asfalt Planti'nin alınamamasıyla yolların bakımının dahi yapılamayacak olduğunun bilinmesine rağmen komisyona gitmesi planlanan bu gündem maddesinin reddedilmesinin amacı Başkan Mehmet İspiroğlu’nun çalıştırmamak mı? Meclis Üyelerinin Karasulu vatandaşları cezalandırdığı bu karar sonrası sokakta karşılaştıkları vatandaşlara bu kararı nasıl açıkladıklarıyla merak konusu oldu.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER