banner28

O ÇOCUĞUN HESABINI KİM VERECEK?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmasında SMA hastası olan Eymen Bebek ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu Eymen bebek vefat etti Sakarya’da. Sakarya Valiliği kampanya açmış acaba para toplayıp bu çocuk için ilaç getirebilir miyiz? İlaç getirilemedi ve o çocuk hayatını kaybetti. Bugün yüzlerce çocuk var aynı şekilde ilaç bekleyen.” Dedi.

O ÇOCUĞUN HESABINI KİM VERECEK?
banner3

“Bir de bunlar biz Müslümanız diye geçiniyorlar batsın sizin Müslümanlığınız”
Referandum sırasında bir otelde çocukları SMA hastası olan bir grup ailenin kendisiyle görüşmek istediğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Bu çocukların tedavi edilmesi için ilaç gerekiyor. Dünyada yeni bir ilaç çıkmış. Bu ilacın fiyatı binlerce dolar. Aileler alamıyorlar. O ailelerden birisinin çocuğu Eymen bebek vefat etti Sakarya’da. Sakarya Valiliği kampanya açmış acaba para toplayıp bu çocuk için ilaç getirebilir miyiz? İlaç getirilemedi ve o çocuk hayatını kaybetti. Bugün yüzlerce çocuk var aynı şekilde ilaç bekleyen. Ama bu ülkenin Başbakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Çin'e, Amerika'ya giderken kendi özel arabasını kargo ile götürebiliyor. Ramazan ayındayız, hangi din, hangi ahlak bunu kabul eder? Bu Eymen bebeğin günahı onların boynunadır. Bir de bunlar biz Müslümanız diye geçiniyorlar batsın sizin Müslümanlığınız. Böyle Müslüman mı olur? Küçük çocuğun ölümüne ses çıkarmayacaksın, göz yumacaksın ondan sonra yazı yazacaksın ‘bu ilacı karşılayın’ diye. Peki o çocuğun hesabını kim verecek" değerlendirmesinde bulundu.
Meclis’in 15 Temmuz Darbe Komisyonu raporu yayınladığına değinen Kılıçdaroğlu, “O raporunda 319. sayfasında darbe girişiminde bulunanlar Erdoğan’ın orada olduğunu zaten tespit etmişler. Üstelik bu haber yine Marmaris’te yerel gazetede zaten yayınlanmış. Ama amaç ne FETÖ gerekçesiyle muhalefetin tamamını susturmak, ezmek ve yok etmek. Ama Sözcü ve Cumhuriyet inandığı davadan, inandığı ilkelerden demokrasiden ödün verir mi? Vermez. Bilmedikleri o zaten” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER