Nişancık Adaylığını Açıkladı

Yerel seçimler yaklaştıkça adaylarda ortaya çıkmaya başladı. Sakarya basının yakındam tanıdığı Metin Nişancık Otuzikievler mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Nişancık Adaylığını Açıkladı
banner3

Serdivan ’da yaklaşan Yerel seçimler öncesi Mahalle Muhtar adayları da adaylık açıklamalarına başladı.
Otuzikievler Mahallesi adına Yeni Hafta Gazetesi Sahibi Metin Nişancık ’tan geldi.
Nişancık yaptığı açıklamada, “Mahallemizde bir yenilik isteyen mahalle sakinlerinin vermiş olduğu destekle, Otuzikievler Muhtarlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.
Otuzikievler Mahallesinde muhtar adayı olduğunu açıklayan Nişancık, “Mahallemizin eksikliklerini ve sorunlarını biliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde mahallenin tüm sorun ve taleplerini yerine getirmek için mücadele edeceğiz.” dedi.
Açıklamalarında genç ve dinamik kadro oluşturacağını dile getiren Nişancık adaylığını açıklamasının ardından sahaya ineceğini ve Otuzikievler Mahallesinde kapı kapı gezerek vatandaşlarla buluşacağını belirtti.

“SÜREKLİ ÇALIŞACAĞIM”
Nişancık cebine mührü koyup yatmayacağını belirterek, ”Allah izin verirse ve seçilirsem hizmetleri mahallemize taşımak için çalışacağım. Buradan söz veriyorum. Seçilirsem mührü cebime koyup 5 sene yatmayacağım. Bir sonraki seçimde halkın karşısına çıkmayacağım. İnsanların her zaman yanında olacağım. Azalarımla beraber istişare edeceğim, eksiklerimizi dosya haline getirip ilgili makamlara götüreceğim ve hizmet isteyeceğim. Tuttuğumu koparmak adına mahallem için uğraşacağım.” dedi.
 
“GÖREVİ GENÇLER DEVRALMALI”
 
Muhtarlık artık gençlerden oluşması gerektiği belirten Nişancık, “Otuzikievler Mahallesi doğdum ve burada yaşıyorum. Ailem 4 nesildir Otuzikievler ’de ikamet etmekte. Merhum dedem Metin Nişancık Otuzikievler ’in Semt Kurucu ailelerinden.  Dedem ve babam gibi devlet hizmetlerini mahalleme, semtime, cadde ve sokaklarıma getirmek, kazandırmak için yola çıktım. Biliyorum bu yol çok çetin ve oldukça güçlüklerle dolu bir yol ancak bunu heyet arkadaşlarım, büyüklerim ve siz değerli komşu ailelerin desteğiyle hep birlikte aşacağım. 7 bin 668 kişinin yaşadığı mahallemizde herkes birbirini tanır. Mahallemizin 5 bin 100 civarında seçmeni mevcut. Ben, bu görevi genç ve dinamik insanların devralmasının daha yararlı olacağını inanıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER