Nehir Karadeniz'e Daha Temiz Ulaşacak

Gevye ve Pamukova ilçelerine hizmet sunacak atıksu arıtma tesislerinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması konusunda birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar güney bölgesinde inşa ettiğimiz kanalizasyon hattı ile evsel ve endüstriyel atıkları toplayarak, atıksu arıtma tesisinde arıtacağız. Sakarya Nehri Karadeniz’e daha temiz ulaşacak” dedi.

Nehir Karadeniz'e Daha Temiz Ulaşacak
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Geyve ve Pamukova ilçelerine hizmet verecek atıksu arıtma tesisinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı. Rüstem Keleş, “Güney bölgemizde altyapı yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bölgede altyapı yatırımlarımız kapsamında 200 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattı oluşturduk. İnşa edilen kanalizasyon hattı bölgede devreye alınacak atıksu arıtma tesisi ile entegre olacak” diye konuştu.

 

Şehrimize Hayırlı Olsun

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması konusunda birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Güney bölgesinde inşa ettiğimiz kanalizasyon hattı ile evsel ve endüstriyel atıkları toplayarak, atıksu arıtma tesisinde arıtacağız. Güney bölgesinden Sakarya Nehri’ne hiçbir şekilde atıksu karışmayacak. Sakarya Nehri’nin doğal güzelliği korunmuş olacak. Sakarya Nehri Karadeniz’e daha temiz ulaşacak. Şehrimize ve ilçelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

 

8,5 Milyonluk Yatırım

Proje ile ilgili bilgiler veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yaklaşık 8,5 milyon TL’lik projemiz 40 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Tesis içerisindeki binaların yapımı büyük ölçüde tamamlandı. Ekiplerimiz mekanik sistemleri montaj çalışmalarına devam ediyor. Bölgede inşa ettiğimiz atıksu arıtma tesisiyle güneyin atıksuları arıtılacak. Uzun yıllar nüfus projeksiyonuna göre projelendirdiğimiz tesis sayesinde güneyde atıksu sorunu kalmayacak. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İnşallah projemizi kısa süre içerisinde devreye alacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER