Mustafa Kırcalı  Özel Adatıp Hastanesi'nde Ameliyat oldu

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'ne çıkma mücadelesi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı oyuncularından Mustafa Kırcalı apandisit teşhisiyle  ameliyat oldu.

 Mustafa Kırcalı  Özel Adatıp Hastanesi'nde Ameliyat oldu
banner3

Karın ağrısı şikayetiyle Özel Adatıp Hastanesi Acil Servisi’ne gelen sporcuya burada ilk müdahale yapıldıktan sonra hastayı Genel cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Şenol muayene etti. Tetkiklerin yapılmasının ardından operasyon kararı alınan Mustafa Kırcalı, laparoskopik yöntemle ameliyat edilerek, ertesi gün taburcu oldu.

 

Özel Adatıp Hastanesi Genel Cerrahi Ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatla ilgili bilgiler veren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Şenol, “Hastamızın muayenesi sonucunda apandisit teşhisi konularak apendektomi ameliyatı olması gerektiği tespit edildi. Hastamızın ameliyatını laparoskopik (kapalı) yöntemle yaptık. Bu yöntem sayesinde hastamız hızlı bir iyileşme süreci sonrasında çok kısa bir sürede basketbol oynayamaya başlayacak.” dedi.

 

“LAPAROSKOPİK YÖNTEMLE AMELİYAT SONRASI AĞRI AZ OLUR”

Kapalı (Laparoskopik) apandisit ameliyatının birçok avantajı bulunduğunu, kapalı (Laparoskopik) ameliyatların çok küçük kesilerle gerçekleştirildiğini belirten Op. Dr. Metin ŞENOL, “Kesinin küçük olması, yara komplikasyonlarını azaltır. Enfeksiyon ve ameliyat sonrası ağrı daha az görülür. Kesilerin küçük olması kozmetik açıdan da avantaj sağlar. Kısa bir süre sonra ameliyat kesilerinin yerini bulmak bile zor olur. Kapalı yöntem sonrası işe, sosyal yaşama ve spora dönüş çok daha hızlıdır. Bu nedenlerle işine hemen dönmek isteyenlerde, profesyonel sporcularda, sürekli spor yapanlarda, işi fiziki güç gerektirenlerde idealdir. Dünyada ve ülkemizde gelişmiş merkezlerde kapalı (Laparoskopik) yöntemle yapılan ameliyatlar tercih edilmektedir” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER