banner28

MÜSİAD ve Müteahhitler Birliği İnşaat Sektörünü Konuştu

MÜSİAD Sakarya Şubesi Yönetimi, STK ziyaretleri kapsamında Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette; kentsel dönüşüm, çok katlı binalar ve birliktelik konuşuldu.

MÜSİAD ve Müteahhitler Birliği İnşaat Sektörünü Konuştu
banner3

Sorunlar GİK’te görüşülecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkanı Ahmet Genç, gerçekleştirdikleri haftalık toplantılarının ardından beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sakarya Müteahhitler Birliği (SMBD) Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Dernek Başkanı Kadir Savaş ve hazır bulunan yönetim kurulu üyeleriyle görüşen MÜSİAD Başkanı Ahmet Genç; MÜSİAD’ın İnşaat sektör kurulu hakkında bilgi vererek, “İki ayda bir Türkiye genelinde gerçekleştirdiğimiz ve bakan veya müsteşarların katıldığı GİK toplantılarında gündeme ilişkin değişik konulara yer veriyoruz. İnşaat sektörüyle ilgili konularda da sorunları dile getiriyoruz. Bu konuda sektörlerinizle ilgili sıkıntıları sizin adınızı bizde dile getirebiliriz. Bu konuda gerekli olan sorunları içeren dosyaları da çözümü için gerekli bakana iletebiliriz” dedi.

 

Çok katlı binalar yapılabilir!

MÜSİAD’ı yakından takip ettiklerini ve kendilerine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini de dile getiren Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Savaş, bu yaklaşımlarından dolayı da teşekkür etti. Sakarya’da çok katlı binaların zemin durumuna, denetlemesine ve yapılaşmaya göre rahatlıkla yapılabileceğine dikkat çeken Kadir Savaş; “Deprem bölgesi olan Sakaryamız’da yıkılan binalar, çok katlı olmasından dolayı değil, yanlış yapılanma ve denetimsizlikten kaynaklanmıştır. İlimizde her çok katlı bina yıkılmadığı gibi, tek veya iki katlı yapılarda yıkılmıştır. İlimiz Sakarya’da resmi dairler, hastane ve okullar çok katlı yapılırken, nedense binalara izin verilmiyor. Sakarya’da iyi bir zemin veya sağlamlaştırılan zemin, denetim işin ehli müteahhitlerle rahatlıkla çok katlı binalar yapılabilir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER