banner28

MÜSİAD'ta 2016 Yılı Beklentileri Konuşuldu

MÜSİAD Sakarya Şubesi, üyelerine yönelik gerçekleştirdikleri aylık konferans programları çerçevesinde “2015 Yılı Ekonomi Değerlendirmesi ve 2016 Yılı Beklentileri” konusuyla, Ekonomi, Yönetim ve Finans Danışmanı Hikmet Baydar’ı konuk etti.

MÜSİAD'ta 2016 Yılı Beklentileri Konuşuldu
banner3

GENÇ: “MÜSİAD 2016 yılında da projelere imza atacak”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi; 2015 Yılı’nın son konferansını, Yenigün Mahallesi Kol Sokak’taki hizmet binasında gerçekleştirdi. “2015 Yılı Ekonomi Değerlendirmesi ve 2016 Yılı Beklentileri” konusuyla düzenlenen konferansa; Ekonomi, Yönetim ve Finans Danışmanı Hikmet Baydar Konuşmacı olarak katıldı. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu konferansa, çok sayıda üye işadamı da iştirak etti. Konferansın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, 2015 yılında yaptıkları faaliyetleri anlatarak, 2016 yılında da gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında da bilgiler verdi. Katılımlarından dolayı üyelere teşekkür eden Başkan Genç, MÜSİAD’ın önemli bir kuruluş olduğunu ve üyelerini Dünya ile buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

 

BAYDAR: “Türk Lirası değer kazanmıştır”

Konferansın konuğu Hikmet Baydar ise konuşmasına 2015 yılını değerlendirerek başlayarak, ekonominin karşılaştığı sorunlara değindi. Kobi ve Büyük ölçekli firmaların durumunu da değerlendiren Baydar, firmaları sektör bazında inceleyerek grafiklerle girdi maliyetleri ve üretimde var olan sorunlara ve pazarlama sorunlarından da bahsetti. Türk Lirasının değer kazandığını belirten Baydar, süreci en iyi şekilde değerlendiren firmaların büyüyebileceğini vurguladı. 2016 yılında ki ekonomik beklentilere de değindiği konferansta, makro veriler konuşuldu. Konferans sonunda katılımcıların sorularına cevap veren Hikmet Baydar, konuşmasını 2016 yılının hayırlı olması dilekleri ile son verdi. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, konferans sonrası günün anısı olarak, Ekonomi, Yönetim ve Finans Danışmanı Hikmet Baydar’a MÜSİAD’ın 25 yıl kataloğunu hediye ederek, gecenin anlam ve önemine binaen birlikte fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER