Muhtar Ormanda Yaşanan Heyelan Tehlikesini Erdoğan'a İletti

Sapanca İstanbuldere Mahallesi Muhtarı Abdullah Tıknaz, Beştepe’de katıldığı muhtarlar buluşmasında ilçe ormanlarında yaşanan heyelan tehlikesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

Muhtar Ormanda Yaşanan Heyelan Tehlikesini Erdoğan'a İletti
banner3

Ankara’da 16’ncı muhtarlar buluşmasına katılan Sapanca İstanbuldere Mahallesi Muhtarı Abdullah Tıknaz, Sapanca Ormanlarında yaşanan heyelan ve sel felaketiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazılı ve sözlü olarak bilgi verdi.
Mahallesinin 800-900 metre üst tarafında gerçekleşen heyelanın devam etiiğinin altını çizen Tıknaz, heyelan felaketinden dolayı akan toprağın önce dere yatağını doldurduğunu, sonra da selin mahallenin içine doğrudan girdiğini belirtti.
Sapanca bölgesinin kışın yağış olan bir bölge olduğunu vurgulayan Tıknaz, Cumhurbaşkanına verdiği yazılı metinde “Mahallemiz tamamen heyelan ve sel tehdidi altındadır. Kurumlara yaptığımız başvurular bir sonuç vermemiş, mahallenin bir kısmı zarar görmüştür. Tamamının zarar görmemesi adına muhterem makamınıza bizzat başvurmak suretiyle mahalle halkı adına sesimizi duyurmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER