banner28

Misafir Öğrenciler Aile İftarlarında

Sakarya Üniversitesinde okuyan uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalar yapan Yedirenk ve Hüma Uluslararası Öğrenci Dernekleri misafir öğrencilere evlerde aile iftar programları düzenliyor.

Misafir Öğrenciler Aile İftarlarında
banner3

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner; Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında misafir öğrenci kardeşlerimizi yalnız bırakmayarak ev ziyaretleri ile aile iftar programlarına alıyoruz. İlim tahsil etmek için şehrimize gelen  uluslar arası öğrencileri her gün iftar sofralarında buluşturup kardeşliğimizin pekişmesi ve öğrencilerin kendi ülkelerindeki Ramazan sevincinden uzaklaşmamaları, kendilerini yabancı hissetmemeleri, ensar muhacir ilişkisinin yakinen yaşanabilmesi adına Ramazan ayını fırsat bilip Ramazanın tüm günlerini birlikte geçirmeyi şiar edindik dedi.

Hüma Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Zehra Nur Bülbül ise yaptığı açıklamada dernek olarak Sakarya Üniversitesinde okuyan misafir kız öğrencilere yönelik çalışmalar yaptığını belirterek Ramazan ayında aile ziyaretleri ile evlerde iftar programlarına katıldıklarını söyledi.

Bülbül; Ramazan ayı boyunca ilçelerde ve evlerde misafir öğrencilerimiz ile iftar programlarımız devam edecektir şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER