Miniklerin Sergisi Sapanca'da

Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, yaptıkları eserlerini sanatseverlerle buluşturdular.

Miniklerin Sergisi Sapanca'da
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi yıl sonu sergisi düzenledi. Resim, el becerileri ve tasarım alanında sunulan sergilere başta veliler olmak üzere vatandaşların ilgisi büyük oldu. 6-14 yaş grubuna sahip öğrenciler 8 aylık eğitimlerinin ardından becerilerini ortaya koydular.

UZMAN KADRO

Çocukların okul dışı zamanlarını nitelikli bir şekilde geçirebildikleri Merkez’de alanında uzman öğretmenler bulunuyor. Resim alanında Elif Özçelik, Becerikli Eller alanında Neriman Haymana ve tasarım alanında Esra Çeker’in çocuklarla sağladıkları uyum sonucu ortaya becerikli ve sanat dolu eserler çıktı. Öğretmenler çocukların sergi heyecanına ortak olurken, çocuklar da yaptıkları eserlerle fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

ÇOCUKLARA GÜVENİN

Resim Öğretmeni Elif Özçelik, Sosyal Gelişim Merkezi’nin çocuklara yeteneklerini ortaya çıkarabilecek beceri ve özgüven gibi birçok kişisel gelişim imkanı kazandıran bir merkez olduğuna dikkat çekti. Özçelik: “ çocuklarımızla çok güzel işler başardık, öğrencilerimiz arasında özel eğitime tabi öğrenciler de var, onlara güvendik ve onların da bize güvenmesini sağladık, birlikte eğlenerek ve emek vererek neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.” dedi.

Yıl sonu sergisi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER