Milli Güreşçinin Adı Spor Kompleksine Verildi

Sapanca Belediyesi tarafından, Göl Mahallesi’nde bulunan Sapanca Belediyesi Spor Kompleksine Dünya Şampiyonu Mili güreşçimiz Metehan Başar’ın adı verildi.

Milli Güreşçinin Adı Spor Kompleksine Verildi
banner3

Kasım ayında gerçekleşen Belediye Meclis toplantısındaki 12.Madde de gündeme alınan ve meclis üyelerinin oylarıyla Sapanca Belediyesi Metehan Başar Spor Kompleksi olarak isim değişikli kararı alınmıştı.

“Meclis üyesi arkadaşlarımızın kararı ile Göl Mahallesi’ndeki spor kompleksimize gururumuz Sapanca’mızın evladının adının verilmesi hepimizi mutlu etmiştir” şeklinde konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer: “Sapanca’mızın genç ve başarılı sporcusu Milli Güreşçimiz Metehan Başar 2’inci kez Dünya Şampiyonu olarak hem ülkemiz hem de Sapanca’mız adına büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Bizde Milli Sporcumuzu manevi olarak bu şekilde gururlandırmak ve ölümsüzleştirmek istedik. Bu spor kompleksimiz de Metehan Başar gibi değerlerin çıkarak bizleri gururlandırmasını diliyorum. 21 Kasım Çarşamba günü saat 14:00 da gerçekleşecek olan isim değişikliği törenimize tüm halkımızı ve spor severleri bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER