banner28

MHP’den Barış Pınarı Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi Ekim ayı belediye meclisi toplantısında uzun çarşı girişine “BARIŞ PINARI” çeşmesi yapılmasını teklif etti.

MHP’den Barış Pınarı Teklifi
banner3

Adapazarı Belediye Meclisi aylık olağan toplantısında söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Gurup başkanvekili Erbay Kayatürk söz alarak şunları ifade etti:

Bilindiği gibi şehrimizde su çeşmeden içilebilmektedir. Özellikle SASKİ’nin periyodik olarak yaptırdığı testlerin neticelerini paylaşıp kamuoyuna bu çağrıyı sıklıkla yaptığını görmekteyiz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak şehrimizde çeşmeden akan ve içilebilir olan bu suyun şehrimizde halkımıza ücretsiz olarak ikram edilebilmesi adına, şehir merkezinde yaya geçişinin yoğun olduğu noktalarda çeşmeler yapılmasını, belediyemiz ve ilgili kurumlardan talep ediyoruz.

Sokakta koşturup susayan çocukların, sıcakta terleyip bunalan yaşlıların, yüzüme bir su serpeyim diyen yetişkinlerin herhangi bir ücret ödemeden gidip su içebilecekleri çeşmelerin yapılması şehrimize hem güzellik hem de bereket katacaktır. Şu an birkaç noktada olan ancak yetersiz olan çeşmelerin sayısını artırmak Selçuklu’dan Osmanlı’dan kalma bir mirasında yaşatılmasını sağlayarak milli kültürümüzün devamına da katkı sağlayacaktır.

Yapılacak olan bu çeşmelerin ilkinin Uzun Çarşı geçiş istikametine yapılmasını ve adını Cumhurbaşkanımızın Suriye sınırımızı güvenlik altına almak için başlattığı harekatın şehir merkezimizde ölümsüzleştirilmesi adına Barış Pınarı olarak isimlendirilerek yapılmasını meclisimize teklif ediyoruz. “

Teklif değerlendirilmek üzere belediye başkanlığına yazılı olarak sunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER