banner28

Meslek İle İlgili Yaşanan Sıkıntıları Dile Getirildi

Sakarya Ticaret Borsası1. Canlı Hayvan Ham Deri Et Ve Et Ürünleri Toptan Ticareti Meslek Komitesiİl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ali Ulvi ÖZERDEM'iziyaret etti.

Meslek İle İlgili Yaşanan Sıkıntıları Dile Getirildi
banner3


Sakarya Ticaret Borsası 1. Canlı Hayvan Ham Deri Et Ve Et Ürünleri Toptan Ticareti Meslek Komitesi üyeleri mesleklerin de yaşanan sıkıntıları anlatmak ve çözüm üretmek için İl Müdür yardımcısını ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kopal,  Meclis Üyesi;  Cevdet Çakır, Komite Üyeleri; Gürsel Baltacı, İmran Kartal, Kazım Kaçmaz ve Zübeyir Bozkır hazır bulundu.

Gümrükte Sıkıntı Yaşıyoruz

Ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kopal üreticilerimiz sorun yaşamaktadır. Bugün buradaki ziyaretimizin amacı bu sorunlarımızı aktarmak ve birlikte çözümler üretmektir. Besici üyelerimizin yaşadığı sorunların başında ithal gelen hayvanların Millileştirme süreciküpelenmesi geciktikçe üreticimiz Maduriyet yaşamaktadır. Bu sorun bir an önce çözüme kavuşması gerekmektedir. Üreticilerimizin yaşadığı bir diğer sorun ise Çiçek Aşılarının sevk raporunda olması zorunluluğu kaldırılmalıdır.

Sorunlar İstişare İle Çözülür

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ali Ulvi ÖZERDEM ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özerdem Et sektörü mevzuatı sürekli yenilenen sektör. Bu sebeple sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sorunlar ancak istişare ile çözülebilir. Sizler bu noktada köprü görevi yapmaktasınız sizler bizlere sorunları ilettikçe çözüm için bizlerde gerekeni yapacağız.

KobalOrganize Olmalıyız

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kopal, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ali Ulvi ÖZERDEM’e teşekkür etti. Sorunların çözümü için bizlerle yaptığı iş birliği için teşekkür etti. Bizlerin de artık Avrupa’daki gibi organize olmamız şart. Organize olduğumuz taktirde hem maliyetlerimiz düşer hem daha güçlü birlik haline geliriz. Birlikten kuvvet doğar.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER