Mengen; Tek Ses Tek Yumruk Güçlü Bir Teşkilatız

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesinin kendi mülkü olan yeni binasına hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Eğitim-Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri ziyarette bulunarak Başkan Murat Mengen’i tebrik ettiler.

Mengen; Tek Ses Tek Yumruk Güçlü Bir Teşkilatız
banner3

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, sendikamızın uzun yılardır hayalini kurduğu kendi mülkiyetine sahip olma gururunun tüm üyelerimizin desteği ile bizim dönemimizde gerçekleşmiş olması çok mutluluk verdi. Üyelerimiz, idarecilerimiz, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ziyaret ederek tebrik ediyorlar. Bugün de Aydın Şubemizin değerli yöneticileri bizleri ziyaret ederek onurlandırdılar dedi.

Eğitim-Bir-Sen olarak büyük bir ailenin fertleri olduklarını vurgulayan Mengen, birlik beraberlik içerisinde tek ses, tek yumruk güçlü bir teşkilatız. Yaklaşık 6 bin üyemizin her birinin emeği ve desteği ile sahip olduğumuz yeni hizmet binamızda çok daha kaliteli çalışmalara imza atacağımıza inancımız tamdır. Her zaman üyelerimizin sesi olduk, onların taleplerini dile getirdik bundan sonra da daha gür bir ses ile devam edeceğiz şeklinde konuştu.

Eğitim ve gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mengen; Her toplu sözleşme masasında talep ettiğimiz dinî bayram ikramiyesi ile ilgili hükümet emeklilere ödenmesi konusunda karar aldı ancak biz bunu yeterli görmüyoruz, kamu görevlilerinin de bu ikramiyeden yararlanması gerektiğini bir kez daha haykırıyoruz. Mevcut sorunları çözmek yerine yeni sorunlara kapı aralayacak girişimlerde bulunmanın akılla mantıkla izah edilecek yanı yoktur. İş yapmak, sorunları çözmek, eğitim sistemine sağlam bir zemin oluşturmak; ülkenin, milletin, eğitim çalışanlarının yararına olacak projeler geliştirmek istiyorsanız her türlü katkıyı vermeye hazırız. Ancak, eğitimcilerin saygınlığına halel getirecek hiçbir adıma, projeye, sisteme destek vermeyiz, vermeyeceğiz. Eğitimin paydaşlarının görüş, eleştiri ve önerilerinin gözetilmediği kararların yanında olmayız dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER