banner28

Meclis Başkanı Sever: 'Sevgi Sadece İnsanlarla Sınırlı Değil'

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in eşi Nurten Yılmazer, Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Sever, meclis üyeleri İsmet Özen, Cemile Çakmak, Ayşe Gür ve Sevim Atalay Sapanca Belediyesi’ne ait hayvan barınağını ziyaret etti.

Meclis Başkanı Sever: 'Sevgi Sadece İnsanlarla Sınırlı Değil'
banner3

Gerçekleştirilen ziyarette Kadın Meclisi’ne, Belediye Veteriner Hekimi Samet Ateş eşlik etti. Barınak be barınakta yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Meclis Başkanı Sever; “Sevgi sadece insanlarla sınırlı değil. Hayvanları, bitkileri hatta canlı olan her şeyi sevmek, onları Allah’ın yarattığı bir varlık olarak görmek ve onlara Allah için değer vermek; dinimizin emri olduğu kadar aynı zamanda medeniyet değerimiz. Kamil bir insan olabilmenin en önemli koşullarından biri yaşadığımız çevreyi, doğayı ve bizle birlikte yaşayan diğer canlıları korumaktır. Böyle bir barınağı Sapanca’mıza kazandırdığı için Sapanca Belediye Başkanımız Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e teşekkür ediyorum” dedi.

Sokak hayvanları için duyarlı olalım

Sapanca Belediyesi ve Hayvan Severler Derneği’nin katkılarıyla hizmete sunulan barınakta sokak hayvanları için hazırlanan alan içinde tüm konforları düşünülerek hazırlanmış durumda ve sokak hayvanlarının merkeze götürülmesi için özel kabinli aracın kullanıldığı bilgisini veren Veteriner Özen “Sapanca Belediyesi ve hayvan severlerin duyarlılığı ile bu anlamlı hizmet devam etmektedir. Özellikle soğuk kış aylarında halkımızdan tüm sokak hayvanları için duyarlı olunmasını rica ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER