banner28

MEB-DER Sevgi Evlerinde

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Camili Sevgi Evleri Sitesinde gönüllü etkinliklere başladı.

MEB-DER Sevgi Evlerinde
banner3

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali AKILLI, her ay farklı bir konuda rehber öğretmenlerimiz aracılığı ile bir etkinlik yapacağımızı daha önce duyurmuştuk. İlk olarak sevgi evlerinde kalan öğrencilerimize verimli ders çalışma konusunda grup terapisi ve oyunları ile yardımcı olmaya çalıştık. Son derece eğlenceli geçen sunumlar ile çok verimli bir etkinlik gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. 

Rehber Öğretmenlerimiz özetlemek gerekirse bir amaç dahilinde, kararlı ve disiplinli bir şekilde planlı programlı ders çalışmaları halinde başarılı olmalarının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.  Öğrencilerim hedefleri ve amaçları üzerine onlarla sohbet ederek hedeflere ulaşmaları için neler yapılması gerektiğini konuştular. Zaman zaman oyunlar da oynayarak çocuklarla güzel bir gönül bağı kurdular.

Gelecek ay akran zorbalığı üzerine bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Bu etkinliklerde gönüllü olarak görev alan ve son derece özveri ile hareket eden Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Hatice Yılmaz ve Büşra Öskürcü hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Sevgi Evleri Sitesi yöneticilerimiz de bizlere çok yardımcı oldular onlara da ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali AKILLI etkinlik öncesi Sevgi Çocuk Evleri Sitesi yöneticilerine kurumsal tablolarını hediye etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER