banner28

MBD Serdivan İlçe Teşkilatından Kut'ul Amare Şehitleri İçin Mevlit

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Serdivan İlçe Teşkilatı,Osmanlı İmparatorluğu'nun son büyük askeri zaferi olan ve  milletimize unutturulmaya çalışılan Kut'ul Amare Zaferini anma programı düzenledi.  

MBD Serdivan İlçe Teşkilatından Kut'ul Amare Şehitleri İçin Mevlit
banner3

Milli Birlik Ve Düşünce Derneği Serdivan İlçe Teşkilatı Yönetimi ve Serdivan Ortaöğretim Teşkilatı Yönetimi :Kut'ül Amare Zaferi, Türk tarihinin bir övünç vesilesidir. Osmanlı Devleti’nin 101 yıl önce Irak’ın Kut bölgesinde 147 gün süren kuşatmada 13 bin İngiliz askerini esir alarak İngilizlere ağır yenilgi yaşattığı Kut’ül Amare Zaferi için  Milli Birlik ve Düşünce Derneği Serdivan İlçe Teşkilatı ve Ortaöğretim Teşkilatı olarak mevlidi şerif okuttu.

 

Serdivan İlçe Teşkilatından yapılan açıklamada: "Kahramanlarını unutan kahraman yetiştiremez. Bir milleti millet yapan unsurların başında hiç şüphesiz övündüğü tarih ve elde ettiği zaferler gelmektedir. İşte bu nedenle çocuklarımız ve gelecek nesillerimizi tarih şuuru, milli ve manevi değerlerimizle yetiştirmeliyiz. Bu vesileyle şanlı tarihimize altın harflerle yazılan Kut'ül Amare Zaferi'nin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz." dendi

Kutul Amare hakkında verilen konferanstan ve mevlidi şerifin ardından Ortaöğretim teşkilatımızdan 150 kişiye Pilav ve Gül suyu dağıtıldı..

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER