banner28

Matur: 'Sakaryalı Olduklarını Bilsinler'

Özel lise müdürlerinin aylık toplantılarına konuk olan Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, okul müdürlerinden “ Lütfen öğrencilerinizde Sakaryalılık duygusunu pekiştirin. Nereye giderlerle gitsinler, Sakaryalı olduklarını bilsinler” dedi

Matur: 'Sakaryalı Olduklarını Bilsinler'
banner3

ŞEHRİN SORUNLARI

İlimizdeki özel liselerin müdürlerinin her ay düzenli olarak bir araya geldikleri ve Dostlar Meclisi adını verdikleri toplantının bu ayki konuğu Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur oldu. Matur, okul müdürlerine Sakarya basınını anlattıktan sonra ilin sorunlarıyla ilgili düşüncelerini anlattı.

 

HİÇ HAK ETMİYOR

Matur Sakarya’nın özellikle eğitim ve sağlıkta çok geri kaldığını belirtirken yaşanabilir iller sıralamasında iyi bir noktada olabilmek için bu alanlara yatırım yapılması gerektiğini kaydetti. Yeni okullar ve yeni hastanelere olan ihtiyacın yanında öğretmen ve doktor açığına dikkat çeken Matur “ Sakarya bu iki alanda bulunduğu konumu hiç hak etmiyor” dedi.

 

SAKARYALILIK BİLİNCİ

Sakarya’nın en önemli sorunlarından birinin burada yaşayan halkın aidiyet duygusunun gelişmemesi olduğunu belirten Matur “ Bu şehrin insanı nedense gururla Sakaryayı’yım demiyor. Geldiği yerle kimlik buluyor. Sizden ricam öğrencilerinizde Sakaryalılık duygusunu pekiştirin. Nereye giderlerle gitsinler, Sakaryalı olduklarını bilsinler ve unutmasınlar” şeklinde konuştu. 

 

DOSTLAR MECLİSİ

Serdivan Sen Otel’deki Dostlar Meclisi toplantısına Özel Anka Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy, Özel Anka Temel Lisesi Okul Müdürü Özlem Tanrıverdi,Özel Sentez Okul Müdürü Turan Işık,Özel Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Çiğdem Kök, Özel Doğu Marmara Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Fatma Uçar,Özel Şahin Anadolu SML Müdürü Mediha Tuncer,Kerime Hatun Anadolu Lisesi Müdürü Taşkın Esmer, Özel Sınav Temel Lisesi Müdürü Mustafa Beyhan katıldı. Dostlar Meclisi’nde ayrıca Şahin Anadolu Lisesi Müdürü Mert Can, Adabilim Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Bademli, Akyazı Özel Başarı Temel Lisesi Müdürü Hamdi Küçükosman bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER