banner28

MAHKUM ANNESİNDEN ŞOK İDDİA 'OĞLUM CEZAEVİNDE TEHDİT EDİLİYOR'

Sakaryalı Kırval ailesi, 11 yıldır cezaevinde olan oğullarının tahliyesini korkuyla bekliyor. Oğullarının cezaevinde şiddet görüp, tehdit edildiğini iddia eden aile, oğullarından gelen son telefonla sarsıldı.

MAHKUM ANNESİNDEN ŞOK İDDİA 'OĞLUM CEZAEVİNDE TEHDİT EDİLİYOR'
banner3

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yaşayan Kırval ailesi, 2004 yılında işlediği bir suçtan dolayı cezaevine mahkum olan oğulları 31 yaşındaki Hasan Kırval’ın tahliye olacağı günü korkuyla bekliyor.

“OĞLUMUN CAN GÜVENLİĞİNDEN ŞÜPHELİYİM”
Oğullarının cezaevinde uyuşturucu madde kuryeliğiyle ilgili suçlanmak istendiğini, buna direndiği için 4 gardiyan tarafından darp edilip, tehdit edildiğini iddia eden anne Havva Kırval, “Oğlumun tahliyesine az kaldı. Hem bunu hem de berber olmasını fırsat bilerek uyuşturucu kuryeliğiyle suçlanmak isteniyor. Suçlamaları kabul etmediği için dövmüşler oğlumu. ‘Seni buradan çıkarmayacağız’ diye tehdit ediyorlarmış. Ben 11 senedir oğlumun yolunu bekliyorum. Ben zaten sıkıntıyı yaşamışım, çıkacağı zamanda bunların başımıza gelmesine dayanamıyorum. Oğlumun can güvenliğinden şüpheliyim” dedi.

“GEREKLİ BİRİMLER SESİMİZİ DUYSUN”
Suçlamaları kabul etmediği için 4 gardiyan tarafından sürekli olarak tehdit edildiğini iddia eden kardeş Recep Kırval ise “Son zaman içerisinde ağabeyime ‘Gerekirse bu koğuşu dağıtacağız, senin buradan çıkışını engelleyeceğiz’ demişler. Bugün gelen telefondan sonra nereye, ne şekilde başvuracağımızı karıştırdık. Gerekli birimler sesimizi duysunlar” diye konuştu.
Öte yandan Kırval ailesi, 2 gün sonra tahliyesi olacak oğullarının güvenliği için Sakarya’ya nakli yapılarak Ferizli Cezaevi'nden tahliye olmasını istiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER