banner28

KYK dan Şehitlerimiz İçin Fidan

Kredi Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürlüğü Kaynarca yolunda bulunan KYK Ormanına Mardin Derik’te şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kaynarcalı Şehit Er Ömer Akkuş İzmir’de teröristlerle mücadele edreken şehit olan polis memuru Fethi Sekin ve 15 Temmuz’un bayraklaşan ismi Ömer Halisdemir adına fidanlar dikti.

KYK dan Şehitlerimiz İçin Fidan
banner3

Fidan dikim etkinliğine KYK il Müdürü Arif Özsoy Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Gıcır İl Müftü Yardımcısı ve Şehit Ömer Akkuşun Amcası Yusuf Akkuş Şehit Muhammet Fatih Safitürk’ün Abisi Haydar Safitürk ve Amcasının oğlu Arifiye belediyesi meclis üyesi Ahmet Safitürk Orman bölge müdürlüğü yetkilileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İl müftü yardımcısı Yusuf Akkuş şehitler için dua ederken duygulandı ve Yeğenim Ömer artık tüm milletin evladıdır, yapılan etkinlik ve dikilen ağaçlarla şehidimizin anılması beni çok memnun etti dedi.

 

Şehit Muhammet Safitürk’ün abisi Haydar Safitürk öğrencilerin şehitlerimize sahip çıkması gelecek adına beni ümitlendiriyor, buradaki bütün öğrenciler benim kardeşimdir herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

 

KYK İl Müdürü Arif Özsoy konuşmasında ‘’Sakarya’da bulunan sekiz yurdumuz bahçesine şehitlerimiz adına fidan dikmişlerdi, bizde il müdürlüğü olarak ormanımıza şehit ailelerimizle birlikte fidan dikerek, şehitlerimizi tekrar anmak ve öğrencilerimizin şehit ailelerini tanımalarını istedik, şehitlerimize çok şey borçluyuz üzerinde yaşadığımız bu topraklarda rahat uyuyabiliyor ve öğrencilerimiz öğrenim görebiliyorsa şehitlerimiz sayesindedir dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER