Kuruçeşme Mahallesi'nde Su Baskınlarına Çözüm

Sapanca Belediyesi, her yoğun yağışta önemli zafiyetler yaşayan Kuruçeşme Mahallesi’ nde önemli bir çalışmayı sonlandırarak, bu mahallede yağış koşullarından kaynaklanan olumsuzlukları bertaraf etti. Mahalle camisi boyunca uzanan anan caddede, yağışlı günlerde yolu enlemesine geçmeye çalışan su taşkınlarına karşı Saski’nin başlattığı çalışmaya ilave olarak, cami yanında sonlanan yağmur suyu kanalına kadar olan kesimin yol zeminini düzenledi. Bilindiği gibi Kuruçeşme ana caddesi, son yaşanan sel felaketinde büyük zararlara yol açmıştı.

Kuruçeşme Mahallesi'nde Su Baskınlarına Çözüm
banner3

Kuruçeşme ana caddesi boyunca yağmur suyu kanallarının yolun altına alınarak, cami yanından devamla büyük bir tahliye bağlantısına irtibatlandırılmasıyla cadde altyapısı, 200 metre asfalt atılacak şekilde hazırlandı.

Kuruçeşme Mahallesi’nde Saski’nin yağmur suyunun bertaraf edilmesi çalışmalarına ilave olarak Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sergilediği çalışmanın, bu mahallede yılların sorununa çözüm bulacak şekilde tamamlandığını ifade eden Başkan Yılmazer, artık Kuruçeşme Mahallesi’ nin ana caddesi boyunca tehlike yaratan su taşkınlarının artık yaşanmayacağını belirterek, Saski ekiplerinin hayata geçirdiği çalışmalar için Saski Genel Müdürü Rüstem Keleş’ e duyarlılığından ötürü teşekkürlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER