banner28

Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

Arifiye Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği 2018-2019 öğretim yılı kursları sene sonu sergi ve kermes açılışı Arifiye Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.

Kursiyerler Sertifikalarını Aldı
banner3

Arifiye Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen sene sonu sergi ve kermes açılışı Arifiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Düzenlenen programa Sakarya il milli eğitim müdür vekili Engin Kahraman, şube müdürü Ahmet Demir, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdür vekili , İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Mengen, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

348 Kurs, 5670 Kursiyer

Müzik kursu öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı müzik gösterisinden sonra açılış konuşmasını yapan Arifiye Halk Eğitim Müdürü Abdulvahit Uygar, “ 27 haziran günü itibariyle 40 binden fazla nüfusu olan ilçemizde 348 kurs açtık. Bu kurslara 5670 kursiyer katılım göstererek eğitimini tamamladı. Önümüzdeki iki aylık yaz döneminde yapılacak olan kurslarımızda yaygın yetişkin eğitimini ilçemizde azımsanmayacak seviyeye geldiğini göreceğiz. Siz katılımcılardan ricam çevrenizde üniversite çağına gelmiş gençlerimizi 1 temmuzdan itibaren üniversiteye yönelik eğitim vereceğimiz kurslarımıza davet etmenizdir. Tatil döneminde olan öğrencilerimizi çeşitli alanlarda açtığımız kurslarımıza bekliyoruz” İfadelerini kullandı.

Tüm İmkanlarımı Seferber Ediyoruz

Programda konuşan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,” Arifiye son dönemde gözle görülür bir şekilde gelişti. Halk Eğitim temel amacı olarak insanların içinde varolan yeteneklerini ortaya çıkarmak, geliştirmek ve vatandaşlarımıza meslek edindirmeye yönelik eğitimler vermek. Bizde Arifiye Belediyesi olarak belediyemizin tüm imkanlarını vatandaşlarımızın yararına seferber ediyoruz. Eksik kaldığımız noktaları inşallah bu dönem içerisinde tamamlayacağız “ şeklinde konuştu.

Program sonrasında Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve protokol kursiyerlerin hazırlamış olduğu sergi ve kermesi gezdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zabıta
Zabıta - 6 ay Önce

Arifiye Hem yine canlandı.Çalışan insanlarla uğraşanlara en güzel cevap...Çocugumu üniversite hazırlık kursuna yazdırdım.özel dershane gibi..Bu müdurün çalışması benzersiz...Hocalar kalite

Elif Şahin
Elif Şahin - 6 ay Önce

Harika

SIRADAKİ HABER