banner28

'Kurban Cömertliktir'

KYK Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy, 21 Ağustos (yarın) Kurban Bayramı olması sebebi ile bir mesaj yayımladı.

'Kurban Cömertliktir'
banner3

İşte Özsoy'un o mesajı;

"Kurban cömertliktir.  Kurban dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. En önemlisi de kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmaktır.

Bayram günleri, incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması bakımından toplumsal barış için çok önemlidir. Bu günler, toplumun tüm kesim ve katmanları arasındaki bağları güçlendirerek, gelecek için bizlere umut kaynağı olan, milli ve manevi değerlerimizin daha yoğun yaşandığı günlerdir. Bayramın kazandıracağı manevi anlayışla sosyal dayanışma duygularımızı zirveye ulaştırıp, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatıp, sevinçleri olduğu kadar acıları ve sıkıntıları paylaşıp, aydınlık bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren şehitlerimizin yadigarları, ailelerini, çocuklarını yetimlerimizi de unutmayacak, onların yanında olacağız. İnanıyorum ki, birlik ve beraberlik içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı, bütün milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve daha çok huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir.

Kurbanlarımızı Mülk’ün Sahibi’ne sunarken, Bayramın Milletimize, Sakaryalı hemşerilerimize, sınırlarımızın ötesindeki her bir kardeşimize de  refah, felah, kurtuluş nasip etmesini gönülden niyaz ediyorum.

Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailelerinizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle, bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER