banner28

'Kültür Park'ta Çalışmalar Yoğun Şekilde Sürüyor'

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, yıkımı gerçekleşen Kültür park ziyaretinde Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Sorumlularından yıkım ile ilgili bilgi aldı.

'Kültür Park'ta Çalışmalar Yoğun Şekilde Sürüyor'
banner3

“Sökülen Ağaçlar Muhafaza Edildi”

Karasu Kültür Parkta gerçekleştirilen çalışmaların ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Karasu Kültür Park’ın bulunduğu alanda çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Çalışmalarımızın büyük bir çoğunluğunu tamamladık. Büyükşehir Belediyemizin bu alanda hayata geçireceği Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) projesinin bir an önce başlatılması için bu alanı onlara düzgün bir şekilde sunmamız gerekmektedir. Bu alandaki çalışmalarımızla ilgili halkımızı doğru bilgilendirmek gerekir. Park içerisinde bulunan süs havuzumuz yetkili firma tarafından sökülerek başka bir alana kurulmak üzere sökülmüştür. Mevcut alanda kesimi gerçekleşen ağaçlar yaşlı olan ve boyları uzun olan ağaçlardır. Diğer ağaçlarımız ise gerekli araçlar ile kökünden sökülmüş ve tekrardan dikilmek üzere muhafaza edilmiştir” ifadelerine yer verdiler.

Parkta gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu önderliğinde, ilçemizde bulunan Kültür Park’ın yer aldığı alana bir Sosyal Gelişim Merkezi yapılacak. Bu çalışma İlçemiz adına önemli ve heyecan verici bir çalışma. Sakarya Büyükşehir Belediyemizin gerçekleştireceği bu çalışmanın bir an önce hayata geçirilebilmesi için alanın temizlenip yetkililere teslim işlemlerinin gerçekleşmesi gerekiyor. Çalışma arkadaşlarımız da bu hizmetleri düzenli bir şekilde yürütüyor. Biz Karasu Belediyesi olarak her zaman yeşile sahip çıkmış ve her yıl imkânlarımız doğrultusunda çevremizi yeşillendirmeye, ağaçlandırmaya çalışan bir belediyeyiz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yapılan bu çalışmada bir takım işlemlerin gerçekleştiği ağaçların bazıları yaşlı olması ve büyük olmasından dolayı söküm işlemleri gerçekleşmedi ve kesildi. Sağlam olan ağaçlar ise gerekli ekipmanlar ile kökünden sökülerek seramızda muhafaza edilmiştir. Muhafaza edilen bu ağaçlarımız ilçemizin muhtelif yerlerine titizlikle dikilecektir. Karasulu vatandaşlarımıza böylesi bir konuya en az bizim kadar hassasiyetle yaklaştıkları için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER