banner28

KULLANILDIM PİŞMANIM !

Karasu Belediyesi’nin asfalt Plenti kurmak için satışa çıkardığı arsaları mahkemeye taşıyan İhsaniye Mahalle Muhtarı Ömer Tutkun Karasu HAMLE ’ye konuştu. Muhtar Tutkun Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı’nın gazına gelerek hata yaptığını söyledi.

KULLANILDIM PİŞMANIM !
banner3

Mahkemeye taşımıştı

İhsaniye Mahallesi Muhtarı Ömer Tutkun, 2 Mayıs günü yaptığı başvuru üzerine Sakarya 2’nci İdare Mahkemesi, Karasu Belediyesinin 10 Mayıs’ta ihale ile satışa çıkaracağı arsa satış ihalesini durdurdu. Muhtar Tutkun, ihalenin hukuka aykırı olduğunu, meclis kararında usul yönünden yanlışlıklar bulunduğunu, meclis toplantısına ve karara katılmayanlar bulunduğu halde kararın oybirliği ile alındığının gösterildiğini, taşınmaz satışı için encümene belirsiz ve sınırsız yetki verilemeyeceği iddiasıyla yürütmenin durdurulması istedi.

Satış iptal edildi

Sakarya 2’nci İdare Mahkemesi, 10 Mayıs günü belediye meclisi salonunda yapılması kararlaştırılan ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan ve toplam 3 milyon 752 bin 754 lira değer biçilen 13 arsanın satışına ilişkin işlemleri durdurdu. İdare Mahkemesi kararında, toplam;13 adet taşınmazın açık arttırma usulü satılmasına ilişkin olması ve uygulanması halinde telafisi güç nitelikte bulunması nedeniyle, davalı idarenin savunma ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar, dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulmasına; hükmetmişti.

Hata yaptım!

Belediyenin arsa satışını mahkemeye taşıyarak iptal edilmesini sağlayan Muhtar Ömer Tutkun gazetemize yaptığı ziyarette hata yaptığını ve hatasının bedelini mahallesinin ödediğini söyledi. Muhtar Tutkun “Arsa satışının iptali için hukukçu olan Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı’nın deyim yerindeyse beni kullandı. Yaptığım hareketin devamında belediye ile ilişkilerimiz bozuldu, mahallem yeterince hizmet alamadı. Ak Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı’da yanımızda durmadı. Hatamın farkına vararak bir yıl sonra gerçekleri kamuoyu bilsin istiyorum” dedi.

Hizmet aksaması yaşadığımızı düşünüyorum

İlçe başkanı İshak Sarı’ kendisi yarın bir sorun yaşaması için bizi kullanarak belediyeyle karşı karşıya getirmesinden sonra köyümüze hizmet alma anlamında biraz sıkındılar yaşadığımızı düşünüyorum. Düşünüyorum çünkü sayın belediye başkanımız Mehmet İspiroğlu’yla hiç bu konuları konuşmadık. Belediye başkanımızın sırası geldiğinde bizim köyümüzün sorunlarıyla ilgileneceğini de biliyorum.

Bizi kullandı

Muhtar Tutkun açıklamasının devamında Ak Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı’nın kendisini kullandığını belirterek “Başkan Sarı o dönemde satışın iptalini kendisi doğrudan yapamadığı için bizim üzerimizden işlem yaptı. Esasında arsaların satışına kendisi karşıydı. Ancak kendisinin mahkemeye gidemeyeceğini belirterek arsa satışının iptali için yol gösterdi. Bende onun gösterdiği yolu takip ederek mahkemeye başvurdum ve sonrasında arsa satışı iptal oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER