banner28

KOSGEB'den Faizsiz Kredi Desteği

SESOB Başkanı Hasan Alişan, KOSGEB destekli 50.000 TL üst limitli kredilerden faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarların, öncelikle KOSGEB veri tabanına kaydolması gerektiğinin altını çizerek, KOBİ beyannamelerini de güncellemeleri konusunda üyelerini uyardı.

KOSGEB'den Faizsiz Kredi Desteği
banner3


Pazartesi başlıyor

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, KOSGEB destekli sıfır faizli işletme kredisi başvurularının 19 Aralık Pazartesi günü başlayacağını belirterek, “ Başvurular 21 Aralık Çarşamba günü sona erecek. KOSGEB’e kayıt ve üye güncelleme işlemleri de kredi başvuru süresince devam edecek” dedi.

Sicil gazetesi

Destekten faydalanmak isteyenlerin KOSGEB veri tabanına kayıt olması ve KOBİ beyannamesinin güncel olması gerekmektedir. Alişan, “Bu krediden faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarların KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları için öncelikle SESOB Sicil Müdürlüğü’ne gelerek Sicil Gazetesi ve bağlı oldukları odalardan, meslek faaliyet belgesi almaları gerekiyor. Bu krediden faydalanmak isteyenler biran evvel bu işlemleri yaptırmalılar” diyerek, üyelerini böyle bir fırsatı kaçırmamaları adına uyardı.

Desteklenen Sektörler Nelerdir?

Bu faizsiz kredi olanağından faydalanmak isteyen üyelerimizin, öncelikle KOSGEB’in aşağıdaki web sitesinde belirtilen desteklenen sektörleri incelemeleri ve eğer bu sektörün içindeyse başvuruda bulunmalarının daha uygun olacağı değerlendirilmektedir.

//www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/179/desteklenen-sektorler-nelerdir

KOSGEB onayı bankalar için bağlayıcı değil

KOSGEB’in destek başvurusunu onaylaması bankalar için bağlayıcı olmayıp, bankalar kredi verip vermemek ve verecekleri kredi miktarını belirlemek hususunda kendi mevzuat ve değerlendirmeleri doğrultusunda hareket edecektir.

Foto: KOSGEB destekli krediden faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar sicil gazetesi almak için SESOB Sicil servisine akın etti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER