banner28

Kom Ekipleri Çark Caddesinde Bilgilendirme Standı Açtı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Toplum Destek Polisleri ve Çocuk Şube ekipleri bonzai diye tabir edilen sentetik cannabinoid için Çark Caddesi’nde bilgilendirme standı açtı.

Kom Ekipleri Çark Caddesinde Bilgilendirme Standı Açtı
banner3

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Toplum Destek Polisleri ve Çocuk Şube ekipleri bonzai diye tabir edilen sentetik cannabinoid için Çark Caddesi'nde bilgilendirme standı açtı.

Son aylarda artan bonzai tehlikesinin önünü kesmek için Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Toplum Destek Polisleri ve Çocuk Şube ekipleri Adapazarı Çark Caddesi başında bilgilendirme standı açtı.

Türkiye Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Sakarya Temsilcisi Harun Yıldırım yaptığı açıklamada, "Son aylarda artan bonzai tehlikesine karşı sokaklara indik. Halkımızı bilinçlendirmeye, onları doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız uyuşturucu arz ve talebini azaltmak. Ekiplerimiz sayısız operasyonlar yapıyorlar. Bonzai şebekeleri tek tek çökertiliyor. Şehrimizin belirli noktalarında bir hafta boyunca stant açacağız. Stantlarda bağımlılık nedir, nasıl karşınıza çıkar, madde kullanan kişiler nasıl anlaşılır, sentetik cannabinoid nedir ve nasıl tedavi edilir hakkında bilgi veriyoruz. Bunlarla ilgili broşür de hazırladık. Halkımıza dağıtıyoruz. İlk günde açılan stant da 5 bin 370 kişiye ulaştık ve broşür dağıttık. Halkımız çekinmeden ücretsiz bir şekilde gelip sorularını sorabilirler" ifadelerini kullandı.

Ekipler bir hafta boyunca Çark Caddesi, Uzun Çarşı, Akm önü, Kent Meydanı gibi yerlerde stant açarak bilgilendirmeye yapmaya devam edecekleri öğrenildi

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 05:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER