banner28

Kimsesize ulaşmak bizim birinci görevimizdir

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş ve beraberindeki heyete yönelik gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Sosyal hizmetleri bir yardımlaşma köprüsü olarak görüyoruz. El ele vererek şehrin tamamında ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz. Kimsesize ulaşmak bizim birinci görevimizdir” dedi.

Kimsesize ulaşmak bizim birinci görevimizdir
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği tanıtım ve bilgilendirme toplantıları devam ediyor. Son olarak Geyve Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Geyve Kaymakamlığına bağlı daire müdürleri ve çok sayıda okul müdürü katıldı.

 

İhtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, yürüttükleri faaliyetlerle ilgili katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi. Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlarımıza bir şekilde dokunuyoruz. Kimsesizlere ulaşmak bizim birinci görevimizdir. Hamdolsun bugüne kadar da epey bir yol aldık. Biz sosyal hizmetleri bir yardımlaşma köprüsü olarak görüyoruz. Gönül bağlarımızı kuvvetlendirdiğini düşünüyoruz. El ele vererek şehrin tamamında ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Buluşma noktası

Sosyal hizmetleri tek çatı altında toplayan Sosyal Gelişim Merkezlerine ilişkin de bilgiler veren Yüce, “Sosyal anlamda örnek bir çalışma içerisindeyiz. Sosyal Gelişim Merkezleriyle ciddi bir boşluğu doldurduğumuza inanıyoruz.  Şehir merkezimizdeki SGM’de 5 bine yakın çocuğa hizmet sunuyoruz. Akyazı ve Geyve’de de merkezlerimiz hizmet sunmaya başladı. Sapanca’da tamamlanmak üzere. Bu merkezler sadece çocuklar için değil, engelli, kadın, yaşlı, genç kısacası 7’den 70’e herkesi buluşturuyor” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER