banner28

KILIÇ; ÇİMENTO FABRİKASI GEYVE'DE OLMAMALI!

Net Bakış programının konuğu olan Başkan Kılıç, gündemdeki Geyve Çimento Fabrikası ile ilgili sorulan soruya “Çimento fabrikasının o bölgede olmaması için mücadele edeceğiz.” şeklinde cevap verdi. İl Başkanı Kılıç’ın bu açıklamasından sonra bir araya gelen STK ve Siyasi Parti Temsilcileri de ortak bir bildiriyle fabrikayı istemediklerini dile getirdi.

KILIÇ; ÇİMENTO FABRİKASI GEYVE'DE OLMAMALI!
banner3

 

 

Ersin İbil’in hazırlayıp sunduğu Net Bakış programının bu haftaki canlı yayın konuğu olan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

“BÖYLE BİR GÜZELLİĞİN İÇİNDE FABRİKA OLAMAZ!”

İl Başkanı Fevzi Kılıç, kamuoyunu 15 gündür meşgul eden Geyve Çimento Fabrikası ile ilgili gelen soruya, fabrikanın o bölgede olmamasını istediklerinin altını çizerek, “Geyve bölgesinde çok ciddi manada meyve ve sebze yetişiyor. Üzüm, elma ve ayva bahçeleri o bölgede fazlasıyla mevcut. Hatta ayvanın kalitesi ve tescillenmesi konusunda Geyve ve Pamukova belediyelerimizin kıyasıya rekabeti var. Böyle bir ovanın, güzelliğin içerisinde çimento fabrikasının olmasına kimsenin gönlü razı gelmez. Sakarya’da ki tüm Sivil Toplum örgütleri, muhalefet partileri ve iktidar partisi olarak hepimizin görüşü de bu yönde. Bu fabrikanın Geyve’de olmaması için mücadele edeceğiz.” dedi.

“GEYVE TEK SES: İSTEMİYORUZ!”

Başkan Kılıç’ın MedyaRota canlı yayınında yaptığı bu açıklamadan sonra ilçedeki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de bir araya gelerek fabrikanın Geyve’de olmaması gerektiği ile ilgili ortak bir metine imza attılar. AK Parti, CHP, MHP İlçe Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları İlçe Temsilcilerinin imzaladığı ve basına servis edilen metin şu şekilde;

Geyve İlçesi mikro klima özelliği olan Dünyanın sayılı yerleşkelerinden birisidir. Toprak ve ürün zenginliği bu özelliğinden geliyor. Geyve bir çanak içinde. Her ne kadar bir esinti olsa da tam hava akımını sağlayamadığı durumda. Bu tür fabrikalar yerleşkeler dışında, tarım arazileri bölgelerinden uzakta olmalıdır. Toprak ve tarım geri dönüşümü olmayan zenginliktir. Geyve bir tarım bölgesidir ve öyle kalmalıdır. Sorun bu şehri üst düzeylere nasıl taşımalıyız olmalıdır. Bereketli topraklar üzerinde kurulu Geyve İlçesi yaşayanları olan bizler, şirin ilçemize zarar vereceğine yürekten inandığımız taş ocağı ve çimento fabrikası kurulmasını istemiyoruz. Sizleri 20 ARALIK 2016 SALI günü saat 14.00 te DOĞANCIL Mahallesinde yapılacak ÇED toplantısına katılmaya ve tepkilerinizi göstermeye davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER