banner28

Kazak öğrenciler Akif Yener'le coştu

Sakarya’nın sevilen sanatçısı Akif Yener, Kazakistan'ın bağımsızlığının 25. yıl dönümünde kazak öğrencileri şarkılarıyla coşturdu.

Kazak öğrenciler Akif Yener'le coştu
banner3

Sakarya Üniversitesi’nde okuyan Kazak öğrenciler ülkelerinin 25. bağımsızlık yıldönümü nedeniyle Sakarya Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde bir konser programı düzenledi. Sakaryalı Sanatçı Akif Yener, en güzel şarkılarını bu sefer Kazak öğrenciler için seslendirdi.  

Seçkin Misafirler

Bağımsızlık konserine; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş,  Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas,  Kazakistan Kültür ve Spor Bakanlığı Güney Eyaleti İl Kültür Başkanı Aslıhan Temirhan, Sakarya Üniversitesi Kazakistan Topluluğu Akademik Başkanı Nurullah Altun ve üniversitede okuyan öğrenciler katıldı.

Kazakça Selamlama

Sevilen Sanatçı Akif Yener, parçalarını seslendirmeden önce Kazakça bir konuşma yaparak salondakileri selamladı. Yener, büyük alkış alan konuşmasında; “Biz, kardeş ülkemizin başarılarını bizim başarılarımız gibi hissediyor ve çok seviniyoruz. Kazakistan-Türkiye dostluğu ve kardeşliği ilelebet baki olsun. Kazakistan’ın bağımsızlığın 25 yılı kutlu olsun nice uzun yılara” dedi.

Salonu Coşturdu

Yener konuşmasının ardından, Sakaryaspor için bestelediği şarkılarla salondakilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konserde farklı şarkılara da yer veren Yener, Kazak öğrencilere 25. Bağımsızlık Yıldönümü’nde güzel bir hediye vermiş oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER