banner28

Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezi Obezite'ye Savaş Açtı

Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezi Obezite ile ilgili seminerlerine ara vermeden devam ediyor. Adeta obezite'ye savaş açan merkez belli aralıklarla farklı yerlerde eğitimler veriyor.

Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezi Obezite'ye Savaş Açtı
banner3

Kaynarca Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrencilere '' Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile mücadele''  konuları  hakkında eğitim veren Dr. Tuğçe Canol : Gençlerimizin yanlış beslenme ile ilgili daha fazla bilinçlenmesi için eğitim verdik. Ayrıca zararlı alışkanlıklar ile ilgili bilgilerimizide aktardık , onların sorularınıda yanıtlama fırsatı bulduk'' dedi.

Fast Food tüketimi çok fazla

Günümüzde özellikle gençlerde fast food tüketiminin fazla olduğunu belirten Canol '' Öğün sayısının artması ve porsiyonların büyümesi ile birlikte ülkemizde obez olan kişilerin sayısı arttı. Obezite özellikle şeker ve kalp rahatsızlıklarını beraberinde getiriyor. Bu gibi kritik durumların henüz oluşmadan önlenmesi için gençlerimize eğitim verdik '' ifadelerini kullandı.

Kaynarca Toplum Sağlığı yetkilileri obezite ile ilgili eğitimlerinin dönem okulların dönem tatili sonrasıda devam edeceğini aynı zamanda öğrenci velilerinede eğitimler verileceğini belirttiler. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER