banner28

KAYA'DAN ÖRNEK ADIM 'YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARIN MASRAFINI KARŞILIYORUZ'

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya yaptığı açıklama ile yetim ve öksüz çocukları kendilerinin okutabileceğini ifade etti.

KAYA'DAN ÖRNEK ADIM 'YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARIN MASRAFINI KARŞILIYORUZ'
banner3
Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, muhtarlardan yetim ve öksüz çocukların isimlerini belediyeye bildirilmesini istedi. Belediye çocukların okul masrafları da dahil giderlerine ortak olacak.

PAYLAŞALIM

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ,ilçesinde ki yetim ve öksüzlerin tespit edilmesi için mahalle muhtarlarından yardım istedi. Muhtarlıklara resmi yazı gönderen Başkan Kaya, ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatıp, paylaşmanın önemine vurgu yaparak “Yetim ve öksüzlerimize sahip çıkmalıyız. Dinimizde bizlere yetim ve öksüze sahip çıkmayı emreder. Bu hususta pek çok ayet ve hadis mevcuttur. Kardeşlerimizle paylaşırsak bereketimizde artar” dedi.

DESTEK OLALIM

Devletin ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya çalıştığını belirten Başkan Kaya “Sosyal devlet, kimsesizlerin kimsesi olmak için büyük gayret içersinde. Bizlerde yetim ve öksüzlerimizin hayata yaşıtlarından daha erken atıldığını biliyoruz. Siz değerli muhtarlarımızdan ricam 18 yaşını doldurmamış yetim ve öksüzlerimizin isimlerini belediyemize bildirmeniz. Onların eğitim masrafları başta olmak üzere giderlerine ortak olmak istiyoruz” dedi

KATKI SAĞLAYALIM

Geyve Belediyesi’nin yetim ve öksüzler için uzun soluklu bir projesi olduğu belirtilen yazıda “Yetim ve öksüzlerimize bir katkımız olsun istiyoruz” denildi. Başkan Murat Kaya imzalı bütün muhtarlara gönderilen yazının ardından tespit edilecek yetim ve öksüzlere her ay düzenli olarak nakdi yardım yapılacak. Başkan Kaya yetim ve öksüzler için ilçe halkının da ciddi katkı vereceğinden emin. 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER