banner28

Katlı Pazar Esnafı Restorasyon İstiyor

Bir zamanlar Sakarya’da ticaretin kalbi olan, 835 iş yerinin bulunduğu katlı pazar esnafı pazar yerinin durumundan ve bakımsızlığından şikayetçi. Kışın çatıdan içeriye akan sulara engel olamadıklarını söyleyen esnaf, restorasyon için yetkililere çağrıda bulundu.

Katlı Pazar Esnafı Restorasyon İstiyor
banner3

1993 yılından bugüne kadar Sakarya’da alışveriş denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Katlı Pazar Yeri esnafları yenilik ve restorasyon çalışması istiyor. Binanın fiziki kullanım süresinin dolduğunu fakat yıkılıp yapılmasının söz konusu olmadığını vurgulayan esnaf, bu yüzden yetkililerden katlı pazar binasının bakım onarımı için çağrıda bulundular.

Çatıdan İçeri Su Akıyor

Binanın çatısının kötü durumda olduğunu söyleyen esnaflar, kış ayında büyük sorunlar yaşadıklarını dile getirdi. Havaların yağışlı olduğu günlerde çatıdan içeriye yağmur ve kar suyunun aktığını, bu durumdan şikayetçi olduklarını belirttiler. Geçici çözüm değil de kalıcı çözüm olmasını istiyorlar.

Dolar Satışları Durdurdu

Öte yandan geçtiğimiz aylarda doların yükselmesi ve enflasyonun artması ile piyasada yaşanan durgunluk katlı pazarı da etkiledi. Satışların normal seviyenin altında olduğu ve gün geçtikçe kötüye gittiğini söyleyen katlı pazar esnafı, Sakarya’ya açılan AVM ve büyük mağazaların satışlarda durgunluğa neden olduğu söylendi. Son birkaç aydır dolar seviyesinde yaşanan hareketliliğin satışları tamamen durma noktasına getirdiğini ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER