banner28

'KARGENÇ Projelere Doymuyor'

Sağlıklı yaşam için 12 ülkenin beslenme ve egzersiz alışkanlıklarının paylaşıldığı proje etkinlikleri 28 Temmuz 2018 tarihinde Yunanistan’da tamamlandı. Erasmus+ Gençlik değişimleri kapsamında, Yunanistan Ulusal Ajansı tarafından desteklenen proje aktiviteleri Selanik yakınlarında Grevana köyünde düzenlendi.

'KARGENÇ Projelere Doymuyor'
banner3

İlk günün Ukrayna ve Slovakya kültürel gecesiyle başladığını belirten KARGENÇ Kulüp öğrencileri unutulmaz ve harika bir projede yer almanın heyecan verici olduğunu belirterek;  “Proje için 19 Temmuz tarihinde Pindos Pallas adlı otelimize ilk girişimiz gece saat 2 gibiydi. Herkes odasına yerleştikten sonra uykuya daldı. Projede ilk sabahımızda kahvaltının ardından proje lideri Eleni’nin proje hakkında yapacağı konuşma için kaldığımız otelin futbol sahasına gittik. Proje hakkında ve benzeri şeyler hakkında bilgilendirildikten sonra ice-breaking aktivitelerine başladık. Öğleden sonra tanışma ve kaynaşma etkinliklerinden ve ardından akşam yemeğini yedik. İlk günümüz Ukrayna ve Slovakya kültürel gecesiyle son buldu.

Projenin 2.gününde sosyal dışlanma ve obezite hakkında karışık gruplar halinde birtakım çalışmalar yaptık. Daha sonra kaldığımız otelin bulunduğu köydeki Mantar Müzesine gittik. Mantarlar ve köy hakkında bilgi aldıktan sonra otele geri döndük. Akşam yemeğinin ardından Gürcistan ve İtalya kültür gecesiyle ikinci günümüz sonlandı.

3.günde her zamanki saatte (9-10) kahvaltı yaptık. Sonra futbol sahasına giderek bize gösterilen birtakım etkinlikleri gerçekleştirdik. Ardından otelin kafeteryasında yeme bozuklukları hakkında sunum yapmak için farklı ülkelerle gruplar oluşturduk. Bize tanınan süre boyunca sunumumuzu hazırladık ve bunları sunduk. Öğle molasından sonra futbol turnuvası yaptık. Tekrar farklı ülkelerle birleştik. Futbol turnuvasında herkes çok eğlendi. Çok çekişmeli bir maç oldu. Akşam yemeği ve ardından Ermenistan Slovenya kültür gecesi gerçekleştirildi. Her iki ülke de tanıtım videosu ve küçük quizler eşliğinde minik hediyelerini bizimle paylaştı” ifadelerine yer verdiler.

Kulüp öğrencilerine hayatları boyunca unutamayacakları bir proje sunduklarını açıklayan KARGENÇ Kulüp Başkanı Ersel Aydın; “Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz ile öncelikle kültürel olmak üzere birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Aktivitelerimiz bu bağlamda devam edecektir. Kulüp kuruluşumuzda önceliğimiz Karasu’yu tanıtmaktı. Şimdi ise İlçemiz Karasu ile birlikte hem İlimiz Sakarya’yı hem de Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye gayret ediyoruz” dedi.  

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER