KARGENC KULÜBÜ'NDEN ERASMUS+ GENÇLİK DEĞİŞİMİ PROJESİ

Tamamen sağlıklı yaşam üzerine hazırlanan proje, gençlerin sağlıklı yaşam içerisinde olmaları için düzenli egzersiz, doğru ve dengeli beslenme ve doğada daha fazla zaman geçirerek hareketli bir yaşam tarzını benimsemelerini amaçlıyor. Hazırlanan proje, bu olgulara yönelik farkındalık yaratacak aktiviteleri içeren bir gençlik değişimi projesidir.

KARGENC KULÜBÜ'NDEN ERASMUS+ GENÇLİK DEĞİŞİMİ PROJESİ
banner3

 

 

Proje Adı: LİVE HEALTHY (SAĞLIKLI YAŞA)

Tarih: 4-13 Mayıs 2018 Karasu

Ortak Ülkeler: Türkiye, Yunanistan, Letonya, Polonya, İspanya, Romanya ve Litvanya

Yerel Ortaklar: Karasu Belediyesi, Karasu Anadolu Lisesi, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi


 

10 gün süre ile gençlerle sağlıklı yaşam aktiviteleri yaptırılacak olan Proje, 7 ülkeden toplam 39 gencin katılımı ile 4-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Karasu’da gerçekleştirilecek. KARGENÇ Yönetim Kurulundan alınan bilgiye göre Projede, geleneksel yemek festivali, Sokak oyunları festivali, Sağlık için 10000 adım yürüyüş etkinliği, köy ziyaretleri vb. aktiviteler düzenleneceği belirtildi.

 

Kargenc Kulübü Başkanı Ersel AYDIN’ın proje ile ilgili yapmış olduğu açıklamada;Obezite insanlık için her geçen gün daha büyük bir risk oluşturuyor. Teknolojik gelişimin hareket alanımızı kısıtlaması, tüketilen sağlıksız besinler, azalan hobi alanları, obeziteyi her kültürün ortak problemi haline getirmiştir. Son yıllarda Dünya Sağlık Örgütü’de obezite sorununu azaltmaya yönelik çalışmalara hız vermiştir. Bizler bu proje ile hareketsizlik ve obeziteye karşı kendi yöntemlerimizle mücadele edip toplumdaki farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER