Karataş, 'Erenler'e Borçlu Hissediyorum'

2014 yılında da AK Parti’den Erenler Belediye Başkan Aday Adayı olan Karataş, yeniden başvuru yapacağını belirterek, “Kendimi Erenler’e borçlu hissediyorum. Erenler’i daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz ve vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm arayacağız” dedi.

Karataş, 'Erenler'e Borçlu Hissediyorum'
banner3

 

2014 yılında yapılan seçimlerde aday adayı olan ve süreç boyunca eşiyle birlikte evlere ziyarette bulunan Osman Karataş, MedyaRota Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’e açıklamalarda bulundu. Vatandaşın sorunlarının kolaylıkla halledilebilecek meseleler olduğunu ancak yetkililere ulaşma konusunda sıkıntı yaşandığını belirten Karataş, “Geçmiş dönemde aday adayı olmuştum. Adayımız belirlendikten sonra davamıza küsmedim ve adayımızın yanında mücadeleye devam ettim. Ancak yine de Kendimi Erenler’e borçlu hissediyorum. Erenler’i daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz ve vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm arayacağız. Yeni dönemde de ilçem Erenler’den aday adayıyım” dedi.

Türkiye’nin AK Parti ile birlikte 16 yıldır sürekli ileri gittiğine işaret eden Karataş, “Devletimizin ve Milletimizin ihyası için bizim AK Parti’ye ne kadar ihtiyacımız varsa AK Parti’nin de dinamikliğinin muhafazası için bize o kadar ihtiyacı olduğunu gördüm. Daha önceleri 10 yıllık planlamaları yapamayan ülkeden, 60-70 yıllık planlar, vizyonlar belirleyen bir Türkiye’ye gelebilmenin verdiği cesaret, bu hayal ettiğimiz projeleri gerçekleştirerek sergilemenin üzerimize bir borç olduğunu düşündüm. 2053 ve 2071 vizyonlarına koşabilmenin ilk adımının 2019 yerel seçimleriyle 2023 hedeflerine ulaşmak adına çok çalışmamız gerektiğini fark ederek yola çıktık” Şeklinde konuştu.

Karataş’ın Erenler Projeleri

 1.Erenler ilçesi mücavir alanında kalan, Sakarya nehrinin iki yakasının rekreasyonu ihtiyacı. Kafe, Restoran, Yürüyüş alanı, bisiklet yolları.

2.Çarşanba pazarı kapalı Pazar yeri, üstü güneş enerjili, çeşitli aktivitelerde kullanılacak sosyal modern alan.

3.Erenlere yakışan modern ilçe girişi.

4.Caybaşı Yeniköy’de yapılmayan şehir terası ve mesire alanı.

5.Her Köye/mahalleye futbol sahası, isteğe bağlı basketbol, voleybol sahası.

6. Teknolojiyi kullanan ilçe, ortak internet erişim alanları.

7.ilçemize 4 yıllık iki fakülte kazandırılması ’’20 bin öğrencinin gelmesi’’

8.Güneş enerjili şarjlı banklar…

9. 1999 deprem şehitler anıtı.

10.Fakir fukara ile layıkıyla ilgilenen belediyecilik anlayışı.

11.Makam kapısı olmayan belediye başkanlığı…

12.Halkın etkin katılımıyla yönetilen belediyecilik anlayışı.

13.Köylü pazarı ve organik pazar.

14.Engelsiz park ve engelsiz sosyal donatılar.

15.Yaşlılarımızın zaman geçireceği sosyal mekânlar ’’cay bedava’’

16.Erenler Millet kıraathanesi

Osman Karataş Kimdir?

1967 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini Trabzon’da gördü. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünü kazandı ancak tamamlayamadan bırakmak durumunda kaldı. Şuan University of West Hungary Sopron Ekonomi Fakültesi son sınıfında okuyor ve iki dil bilmektedir. 1991 yılında Dış ticaret şirketi ve uluslararası nakliyat firması kurmuş olup Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat ve taşımacılık yapmaktadır. Dönemi itibariyle çeşitli STK ve yardım kuruluşlarında görev almış ve görevini üstün başarılarla bitirmiştir. 1988 yılında Karadeniz Şairler Yazarlar Derneği’nde Yönetim kurulu üyesi, 1996-2000 yıllarında Trabzon Ticaret Odası’nda meclis üyesi, 2010 yılında Has Partisi Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Erenler ilçe Belediye Başkan Aday adayı oldu ve başarılı bir seçim çalışma dönemi geçirdi. Genel Merkezin takdiri ile mevcut başkanıyla devam kararı alıp, o gün bu gündür belediye başkanının toplum tarafından takdir edilen tüm çalışmalarına destek olmuştur.

Şu anda Sakarya Merkezli iki haber sitesinde köşe yazarlığı yapmakta ve 15 Temmuz Milli İrade Derneğinde Kurucu Üye ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır.

 

HABER: BURCU HAYTA- HİLALNUR KACAR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER