banner28

Karasuda Kar Mesai Başladı

Vatandaşlara zorunlu olmadıkça özel araçlarını kullanmama çağrısında bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu “Kar mücadelesine tam donanımlı olarak hazırız” dedi.

Karasuda Kar Mesai Başladı
banner3

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu,Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü teknik hizmetler binasında karla mücadele hazırlıkları kapsamında sürdürülen hazırlıkları denetlerken önemli açıklamalarda bulundu.

 

Kar Mücadelesine Tam Donanımlı Olarak Hazırız

 

Burada yaptığı değerlendirmede meteorolojinin 31 Aralık 2 Ocak tarihleri arasında kar yağışı uyarısında bulunduğunu hatırlatan Başkan İspiroğlu, “Bugün 31 Aralık 2015. Karasu Belediyesi’nin teknik hizmetler bölümünde çalışma arkadaşlarımızla birlikteyiz. Kış mevsimine girdik. Dün gece ilçemizde başlayan yoğun kar yağışı nedeni ile kapanan mahalle yollarımızı an itibari tuzlama ve kapananan mahalle yollarımızı ulaşıma açmış bulunmaktayız.

 

Biz her yılki tecrübelerimizle kış hazırlıklarımızı tamamlanmış bulunmaktayız. Mahalle ve ana yollarımızın kapanmasına meal vermeden anında müdahale etmekteyiz.

 

Şu an itibariyle yenilediğimiz araç parkı ile kar ve buz mücadelesinde kullanacağımız 4 beko lader, 2 greyder, 4 loder,  4 tuz serpme ve solüsyon aracı, 4kar küreme kamyonu, kar mücadelesi için tam donanımlı olarak hazırdır” dedi.

 

 

Zorunlu Olmadıkça Özel Araçlarınızı Kullanmayın

 

İspiroğlu karla mücadelenin etkin şekilde sürdürülebilmesi için vatandaşlara da çağrıda bulundu. İspiroğlu sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “Ben buradaki fedakâr işçi kardeşlerime teşekkür ederken özellikle 31 Aralık’tan itibaren beklenmekte olan kar yağışı münasebetiyle halkımıza kar yağışında mutlaka şehirde yapacağımız bildirimlere uyum sağlama çağrısında bulunuyorum. Vatandaşlarımızdan birinci isteğimiz kendi özel araçlarını bu günlerde kullanmamaları, toplu taşıma araçlarından istifade etmeleridir. İlle de kendi araçlarını kullanmak zorunda kalırlarsa zincir ve kar lastiği ile trafiğe çıkmaları ve ekiplerimize yardımcı olmalarını talep ediyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER