banner28

'Karasu Plajı Mavi Bayrak İçin Geçerli Notu Aldı'

Karasu sahilinde mavi bayrak denetimi yapıldı. Geçtiğimiz yıl belirli kriterleri geçerek mavi bayrak ödülünü alan plaj bu yılda yapılan denetimler sonucunda geçer not aldı.

'Karasu Plajı Mavi Bayrak İçin Geçerli Notu Aldı'
banner3

Daha önceden belirlenmiş olan kriterlere uydukları için uluslararası çevre ödülü olan “Mavi bayrak” ile ödüllendirilen Karasu plajının bu yıl için aynı kriterlere uyup uymadığının kontrolü Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TURÇEV) tarafından yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TURÇEV) Koordinatörlüğü tarafından yapılan mavi bayrak denetimleri gün boyu sürdü. Yapılan incelemeler sonucu geçen yıl aldığı ödülü büyük bir başarı ile koruyan Karasu sahili bu yıl da Mavi Bayrağı dalgalandırmaya hak kazandı.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, mavi bayraklı plajların en önemli noktalardan bir tanesinin de plajların sene içinde defalarca denetlenmesi olduğuna vurgu yaptı. İspiroğlu; “Türkiye genelinde, mavi bayrak sahibi plajların denetimi yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde olsun sürekli yapılıyor. Plajlara verilen Uluslararası bir çevre ödülü olan Mavi Bayrak; deniz suyunun temizliğini, çevre yönetimine önem verildiğini, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığını ve plajı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güveliğinin garanti edildiğinin göstergesidir. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, mavi bayraklı plajlar için 32 kriter bulunmaktadır. Bizler Karasu Belediyesi olarak bu kriterlerin hepsini ve daha fazlasını en iyi şekilde hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Mavi Bayrak ile ilgili çalışmalarda başrol oynayan ve bizlere önderlik eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na sonsuz şükranlarımızı sunarız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER