banner28

'Karasu'da Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı'

Karasu Belediyesi, Karda Aç Kalan Hayvanlar İçin Seferber Oldu

'Karasu'da Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı'
banner3

Karasu Belediyesi ekipleri tarafından, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için, karlı kaplı arazilerde hayatta kalma mücadelesi veren hayvanlara,  500 kilo buğday 100 kilo et ve 250 ekmek bırakıldı.

Son günlerde kar yağışı ve aşırı soğuk, Karasu’da hayatı olumsuz etkilerken, sokak köpekleri ve doğada yiyecek sıkıntısı yaşayan yabani hayvanlar için belediye ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında, Belediye çalışanları ilçe esnafından ve kendi imkânlarıyla, sokak köpekleri ve yaban hayvanları için yiyecekler topladılar. 500 kilo buğday 100 kilo et ve 250 civarında ekmek ilçenin farklı sokaklarına ve kızılcık tepesi ormanlık alana bırakıldı.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Son günlerde kar yağışı ile karşı karşıyayız. Her sene bu yağışlar ve soğuklardan dolayı yaban ve sokak hayvanlarımız yem bulmakta zorlanarak yaşamlarını yitiriyorlar. Bizlerde bu düşünceyle, Karasu Belediyesi olarak Sokak hayvanlarının ve yaban hayvanlarının beslenebilmeleri için, esnaflardan ve fırınlardan topladığımız yiyecekleri, kar dolayısıyla aç kalan yaban hayvanlarına ve sokak hayvanlarına dağıtıyoruz. Ayrıca, İlçe merkezimizde bulunan lokantalardan yemek artıklarını toplayan ekiplerimiz, belirli aralıklarla aç kalan sokak hayvanlarına dağıtıyorlar. Bugün, Kızılay Şube Başkanımız, Muhtarlar Derneği Başkanımız ve Meclis Üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz yem bırakma çalışmamız kış mevsimi boyunca devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER