banner28

Karasu'da Kar Küreme ve Tuzlama Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Sakarya Büyük Şehir Belediyesi ile Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, ilçede kar küreme ve tuzlama çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Karasu'da Kar Küreme ve Tuzlama Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
banner3

Karasu Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz hafta sonu Karasu genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçede yolların kapanmaması ve buzlanmalara karşı Belediye ekipleri alarma geçtiği bildirildi.

Sakarya Büyük Şehir Belediyesi ile Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Karasu, Kızılcık, Kurudere, Yeşilköy, Yenidoğan, Ortaköy, Ardıçbeli, Yassıgeçit, Subatağı, Limandere mahalleri ve ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılırken, hastane, okul, itfaiye binası giriş çıkışlarında, minibüs ve otobüs güzergâhlarında tuzlama çalışmalarını gün boyunca sürdüler.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta sonu Kar yağışıyla birlikte acil olarak kriz masamızı oluşturduk. Öncelikli bölgelerimizden olan hastanelere ve okullara ulaşan yollarda, ana caddelerde, köprü ve kritik noktalarda kar temizliği ve tuzlama çalışmalarımızı 24 saat devam ettirdik. Vatandaşlarımız tarafından bildirilen ihbarları da gündemimize alarak müdahalelerimizi gerçekleştirdik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER