banner28

'Karasu'da 19 Mayıs'ta Fener Alayı Düzenlendi'

Karasu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sabah Atatürk Büstüne çelenk sunma ve ardından İlçe stadyumunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

'Karasu'da 19 Mayıs'ta Fener Alayı Düzenlendi'
banner3

Gündüz yapılan programların ardından Karasu Belediyesi, Karasu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve KARGENÇ Kulübü tarafından organize edilen Fener Alayı Şenliği ile devam etti.

İlçe Protokolünün sonuna kadar takip ettiği ve Halkın yoğun ilgi gösterdiği program Karasu Sahil Park Amfi Tiyatroda gerçekleştirildi. Program, İnönü İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve Karasu Halk eğitimi Merkezinin Halkoyunları ekiplerinin gösterileri ile başladı. Halkoyunları gösterilerinin finalini yapan ‘Karasu Dans’ ekibi sergiledikleri 10 farklı yörenin oyunları ile büyük alkış toplayarak izleyicileri büyülediler.

“Fener Alayı”

İlçede birçok etkinliğe imza atarak adını dünya çapında duyurmayı başaran KARGENÇ Kulübü 19 Mayıs gecesi de ayrıcalığını gösterdi. Karasu Belediyesi’nin önderliğinde, Karasu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve KARGENÇ Kulübü tarafından düzenlenen programın devamında KARGENÇ Kulübü üyelerinin mini konseri ile devam etti. Konserin ardından gecenin finalinde Fener Alayı düzenlendi. Yüzlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte sahilden Atatürk Bulvarına kadar yürüyen gurup Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, İstiklal Marşının on kıtasını ve çeşitli marşlar okuyarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tam anlamıyla kutladılar. Vatandaşlar da yol boyunca kalabalığı alkışlayarak destek verdi. Atatürk Bulvarında ki Anıtta saygı duruşunda bulunan kalabalık, ardından İstiklal Marşı okudu. İstiklal Marşının ardından tüm gurup dilek balonlarıyla gökyüzünü aydınlattılar.

“Vatandaşlara Teşekkür”

Karasu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç; “19 Mayıs Ruhunu anlatan güzel bir organizasyona imza attığımız düşüncesindeyim. Etkinlikte bizimle birlikte olan Karasu Kaymakamı Sayın Şafak Gürçam’a, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na, geceye damgasını vuran KARGENÇ Kulübüne ve yoğun ilgi gösteren Karasulu Vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

“İspiroğlu’na Teşekkür”

KARGENÇ Kulübü adına açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ersel Aydın; “Karasu için, Karasu gençliği için birçok projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yarınlara umut ile bakan gençlerimiz olduğu sürece önümüzün açık olacağı kanaatindeyim. Bizim ayakta durmamızdaki, projelerimizi hayata geçirmemizdeki en büyük paya sahip olan Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Önümüzdeki dönem yeni projelerimizi tamamlama aşamasındayız. Yaptığımız her çalışma geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER