Karasu Belediyesi'nden Rotasyon Açıklaması

Karasu Belediyesi'nden Rotasyon Açıklaması
banner3

Kurumsal yapılarda rotasyonun önemli olduğunu vurgulayan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Karasu Belediyesi olarak; İlçemizdeki çalışmaların daha verimli, sağlam ve zamanında gerçekleşmesi için  hangi alanda olursa olsun hizmet çatımızı bir bütün olarak görebilmeli, tek vücut olarak çalışmalı, hizmetlerin bir ekip işi olduğunu ve hizmet edeceğimiz kuruma büyük katkılar sağlamamız gerektiğini asla unutmamalıyız. Zaman zaman Belediyemizin mevcut kadrosunda bir takım rotasyonlara gitmemiz gerektiği kanaatindeyim. Burada ki Rotasyonu başarısızlık değil, motivasyonu arttırıcı bir öğe olarak düşünmeliyiz. Bu bağlamda Belediyemizdeki bazı personellerimizle alakalı olarak bir takım rotasyon işlemi gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.

Belediye Personellerinin rotasyona tabi tutulmalarıyla alakalı olarak açıklamalarına devam eden Başkan İspiroğlu; “Gerçekleştirdiğimiz Rotasyon çalışması aslında tüm belediyelerce yapılan sıradan bir uygulama. Fakat İlçemizdeki bazı basın yayın organları haberi değişik şekilde yorumlayıp servis ettikleri için bu rotasyon işlemi kamuoyu tarafından değişik söylemlere neden olmuştur. Farklı departmanlarda çalışan personellerimizin, uzun süre aynı yerde çalışarak moral ve motivasyon durumlarının olumsuzlaştığını elde ettiğimiz verilerle görmekteyiz. Rotasyona gittiğimiz çalışma arkadaşlarımız bağlı oldukları yeni birimlerinde yeni bir heyecan, yeni bir iş bilgisi, daha etkili, verimli ve daha etkin rollerde çalışacaklarının kanaatindeyiz. Bu düşüncelerden yola çıkarak böyle bir eğitim yöntemini ve çalışma eylemini yerine getiriyoruz” dedi.

 “Ayrıca Rotasyon Devam Edecek”

İspiroğlu, Rotasyon kriterleri olarak herhangi bir ayrımı kesinlikle gözetmediklerini özellikle belirterek; “Gerçekleştirdiğimiz işlemin altını çizerek söylüyorum ki; bu rotasyonu gerçekleştirmekteki amacımız, daha hızlı karar alma, verimli çalışma, sürekliliği arttırma ve halkımıza daha iyi hizmet üretmektir. Bazı Müdürlerimiz başta olmak üzere, Servis Sorumlusu ve Personellerimizde bu rotasyon işlemlerimizi devam ettireceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER