'Karasu Atatürk Bulvarına İlk Kazma Vuruldu'

Karasu İlçe merkezinde bulunan Atatürk Bulvarına yapılacak düzenleme için ilk kazma vuruldu.

'Karasu Atatürk Bulvarına İlk Kazma Vuruldu'
banner3

“Yaz Sezonuna Yetişecek”

‘Atatürk Bulvarı Yeni Yüzüne Kavuşuyor’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan yeni bulvar projesi için ilk kazma bugün vuruldu. Karasu ilçe merkezindeki ana bulvar olan trafiğe kapalı alanın yeni çehresine kavuşması için yaklaşık 25 gün sürecek olan çalışmalar başladı. 20 Nisan Cuma günü başlaması planlanan çalışmalar, söylenen tarihten 3 gün önce başlatılarak yaz sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, bulvarın daha kullanışlı ve daha modern bir görünüme kavuşması için başlatılan çalışmaların Mayıs ayı içerisinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını ifade etti. Bulvarın yine trafiğe kapalı halde kullanılacağını belirten İspiroğlu, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi;

“Yaklaşık 5.500 m² alanda yer alan Atatürk Bulvarı’nın en önemli sorunu olan yağmur suyu hatları yenilenecek ve bulvardaki su baskını çözüme kavuşacak. Bulvardaki mevcut palmiyeler kalacak, orta kısımda yer alan yüksek refüj kaldırılarak, orta alan halkın kullanımına sunulacak. İlgili kurum tarafından kanalizasyon kapakları modern bir görünüme kavuşacak. Su giderlerini ve toplanma havuzlarını da Belediyemiz tarafından modernize edeceğiz. Mevcut elektrik şebekesi revize edilecek, eski direklerin kötü görüntüsü ortadan kaldırılacak. Her 10 metrede bir 6 metre uzunluğunda çift taraflı olarak aydınlatma direkleri yerleştirilecek. Bulvarın zemini mikronize, begonit ve mikronlu taşlarla değişik desenlerle modernize edilecek” dedi.

Bulvarın yeni yapısı ile ilgili bilgi veren Başkan İspiroğlu; “Bulvarımızın her alanı hem esnafımızın hem de halkımızın kullanımına sunulacak. Atatürk Bulvarımızın her iki tarafına engelli vatandaşlarımız için hissedilebilir yüzey yerleştirilecek ve bununla birlikte pasaj girişlerine de engelli rampaları yapılacaktır. Eski sistemde olduğu gibi esnafımızın mal ve yük indirmeleri için günün belirli saatlerinde sadece esnafımız için araç girişine izin verilecek. Sivil araç girişine izin verilmeyecek” ifadelerine yer verdi.

Başkan İspiroğlu, kaldırılan Atatürk büstünün temizlenip gerekli bakımlarının yapılmasının ardından Kentpark’ın güney girişi olan Belediye Hizmet Binası önündeki alana yerleştirileceğini ve bu alanın yeni tören alanı olarak kullanılacağını belirtti. İspiroğlu; “Atatürk Bulvarı girişi, törenler için yetersiz kalıyordu. Kentpark’ın Belediye tarafında kalan alanına Atatürk büstü yerleştirilecek ve kafeye kadar olan alan, tören alanı olarak kullanılacak. Böylece etkinliklere katılım daha fazla sağlanmış olacak ve esnafımız da mağdur edilmeyecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER