banner28

KARASAKAL İLE YOLA DEVAM

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi kongresi saat 09.00'da Sakarya Spor Salonu'nda başlamıştı. Üyeler Sandık başına gitti başkanını seçti. APEK mevcut başkanı Sebahattin Karasakal ile yola devam dedi.

KARASAKAL İLE YOLA DEVAM
banner3

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 68. Olağan Genel Kurulu yoğun katılım ile yapıldı. Sebahattin Karasakal ve arkadaşları kooperatif ortaklarının büyük desteğiyle yeniden başkan seçildi

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) olağan genel kurulu geniş katılım ile yapıldı. 5 bin 385 üyenin sandık başına gittiği genel kurulda, oy kullanma işlemi tamamlandı sandıklar açıldı. 3 listenin yarıştığı genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal delegeden güvenoyu aldı. 

Serdivan İlçesi’nde ki Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleşen kongreye kooperatif ortakları sabah saatlerinde gelmeye başladı. Salonun girişinde kooperatif ortakları karşılanarak, hazirun listelerinin bulunduğu masalara yönlendirildi. Kongrenin yapıldığı Spor Salonu’nun bahçesinde demokrasi şöleni yaşanırken salonda ise folklor gösterileri yapıldı. Kooperatif ortaklarının salona alınmasıyla divan teşekkülü oluştu.

PANKOBİRLİK Kooperatifler ve İştirakler Müdürü Eşref Dikmen’in Divan Başkanlığı’nda ki kongre saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. MHP Sakarya Milletvekili M.Levent Bülbül, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, il müdürleri, stk temsilcileri ve 5 bin 385 kooperatif ortağı katıldı.  Divan Başkanı Eşref Dikmen kongrede yarışan başkan adaylarının ortaklara seslenmesi için söz hakkı tanıdı. Başkan adayları Yılmaz Er, Ahmet Aya ve Sebahattin Karasakal kooperatif ortaklarından destek istedi.

Konuşmaların ardından delegeler oy verme alanına geçerek hazırlanan kabinlerde oy pusulalarını zarflara yerleştirip sandığa attı. Titizlikte hazırlanan oy verme alanında kooperatif ortakları sıkıntı yaşamadan oylarını kullanarak salondan ayrıldı. Bakanlık gözlemcileri, Pankobirlik temsilcileri ve başkanlık için yarışan listelerin temsilcilerinin önünde sandıklar açıldı. 5 Bin 385 kooperatif ortağının katıldığı kongrede; Sebahattin Karasakal yeşil listesiyle oyların 3 Bin 561’ini alarak yeniden başkan seçildi. Ahmet Aya’nın kırmızı listesi’nin 685 oy aldığı kongrede Yılmaz Er’in sarı listesi 662 kooperatif ortağının oyunu almayı başardı.

68. Olağan genel Kurul’da kooperatif ortaklarının büyük desteğiyle yeniden başkanlığa seçilen Sebahattin karasakal ‘Kongremizin kazananı ortaklarımız olmuştur. Kazanan APEK olmuştur” diyerek ortaklara teşekkür etti. Karasakal “Kocaman APEK ailesi büyük bir katılımla kongresini tamamladı. Ortaklarımız büyük teveccüh göstererek şahsıma ve arkadaşlarıma yeniden görev tevdi etti. Kooperatif ortaklarımızdan aldığımız büyük güç ile daha çok çalışıp, daha çok üreteceğiz. Kongremize katılan ortaklarımıza, misafirlerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Karasakal kongrede ki rakiplerine de teşekkür ederek “Kongrede yarışa giren listeleri tebrik ediyorum.  Büyük bir demokrasi örneği gösteren kooperatif ortağı arkadaşlarıma verdikleri katkı için teşekkür ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimin tek kazananı APEK olmuştur. Hiç vakit kaybetmeden kooperatif ortaklarımızın verdiği görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız. Demokrasi şöleni yaşadığımız önemli günde Sakarya Spor Salonu’na gelen herkesin ayaklarına sağlık” dedi

 

 

 

 

 

APEK Kongresi'nde üçüncü dördüncü sandıklarda da oy sayma işlemi tamamlandı.

 

Üçün sandıkta; Karasakal'ın yeşil liste; 598, Aya'nın Kırmızı Listesi; 152, Yılmaz Er'in Sarı listesi; 139

 

Dördüncü sandıkta; Yeşil liste; 593, Kırmızı liste; 106, Sarı liste; 110

 

Beşinci sandıkta da oy sayımı tamamlandı. Yeşil liste; 710, Kırmızı; 112, Sarı; 119

 

Altıncı sandıkta da Sebahattin Karasakal'ın açık ara üstünlüğü vardı. Karasakal'ın listesi son sandıkta 554 oy alırken, Aya'nın kırmızı listesi 80 oy, Yılmaz Er'in sarı listesi ise 72 oy aldı.

 

Açılan sandıklara göre Sebahattin Karasakal; 3 Bin 561, Ahmet Aya; 685, Yılmaz Er; 663

 

SAYIM SONA ERDİ

 

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin bugün yapılan genel kurulunda Mevcut Başkan Sebahattin karasakal üyelerden güvenoyu alarak yola devam dedi. Karasakal'ın listesi rakiplerine ezici üstünlük sağladı. 

 

genel Kurulu katılan 5 Bin 385 kooperatif ortağının kullandığı oyların 24 boş, 20 geçersiz çıkarken 432 ortak ise oy kullanmadan salondan ayrıldı. 

 

Çekişmeli geçen kongre sonrasında, Sebahattin Karasakal ve arkadaşları tebrikleri kabul etmeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER