KARAPÜRÇEKLİ İSYANDA: SASKİ'NİN İŞ VERDİĞİ FİRMA BIKTIRDI!

Karapürçek’te alt yapı çalışmalarının ihalesini alan özel firma vatandaşları bezdirdi. Vatandaşların iddialarına göre firma maliyetten kaçmak için yer altından çıkan malzemeyi yeniden kullanıyor.

KARAPÜRÇEKLİ İSYANDA: SASKİ'NİN İŞ VERDİĞİ FİRMA BIKTIRDI!
banner3

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) Genel Müdürlüğünden Karapürçek ilçe merkezi ve ara sokaklarında yağmur suyu drenaj, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon çalışmaları yağması amacıyla ihale alan müteahhit firma vatandaşları bezdirdi. İlçede çalışma yapan firmanın maliyetten kaçarak daha önce kulanılan mazlemeyi tekrar kullanması vatandaşların tepkisini çekti.

 

SASKİ’yi göreve davet eden ilçe sakinlerinden Yahya Burnaz şu şekilde konuştu; SASKİ’nin ilçemizdeki alt yapı çalışmalarını gerçekleştirmek üzere ihale verdiği özel firma tonlarca para kazanırken görevini layıkıyla yapmıyor. Yağmur suyu ve şebeke suyu gideri olarak kullanılan borular çıkarıldıkları yere monte edilirken malzeme değişmiyor. Sağlam malzeme dökülmesi gereken boruların üzerine daha önceden çıkarılan toprak taş dökülüyor. Bu da aynı işin beş yıl içinde yeniden yapılmasına neden olacak. Böyle bir durum hem bizleri rahatsız eder hem de devletimizin kasasından boş yere yüklü miktarda para çıkmış olur. Görev ahlakıyla çalışmayan bu firmayı kınıyoruz. SASKİ ve Yetkilileri de göreve davet ediyoruz.

[ilgili-haber=33380]

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER