banner28

Karapürçek'te Yol Genişletmek İçin Binalar Yıkıldı

Yol açmak ve yolları genişletmek amacıyla bina yıkımlarını sürdüren Karapürçek Belediyesi, Ahmetler  Mahallesi’nde yolu daraltan ve kör nokta oluşturan 2 adet katlı binayı  binanın kamulaştırmasını yaparak  yıkımları gerçekleştirdi.

Karapürçek'te Yol Genişletmek İçin Binalar Yıkıldı
banner3

Yıkım çalışmalarını bizzat yerin de takip eden Karapürçek Belediye Başkan Orhan Yıldırım  ve Eski  Ak Parti Sakarya  Milletvekili Recep Yıldırım ve yorumcu yazar Engin Şenol, bina yıkımı sonrasında kısa birer açıklama yaptılar.

HALKIMIZLA EL ELE VERDİK

Karapürçek  Belediyesi olarak ilçenin daha güzel olması, ilçe halkının da huzur ve mutluluğu için çalıştıklarını belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Orhan Yıldırım , “Bir yandan Karapürçek  yarınlara taşıyacak projelere imza atarken, bir yandan da alternatif yollar, yol genişletme çalışmamız devam ediyor Ahmetler  Mahallesin de yol genişletme nedeniyle 90 bin lira verilerek iki katlı binanın yıkımını gerçekleştirdik. bunları  yaparken de insan odaklı oldu. Yani gerek Ahmetler  mahallesin de  hak sahiplerini rızasıyla yol geniletme  yapıldı. Bugün burada ikamet eden hak sahipleriyle tek tek anlaşılarak ve asla mağdur edilmeyerek  yıkımları gerçekleştirdik.  Dar yolları genişletiyor ve ilçemizin  rahatlatılmasını sağlıyoruz. Yol demek medeniyet demektir ” dedi.

MİLLETVEKİLİ YILDIRIM ,” TAKDİRLİK BİR ÇALIŞMA

Yıkım çalışmalarını Karapürçek  Belediye Başkanı Orhan Yıldırım  ile birlikte takip eden eski  Ak Parti Sakarya  Milletvekili Recep Yıldırım  ,” 2009 yılından bugüne kadar  İlçesin de değişim ve dönüşüm kendini gösteriyor. Başkanımız Sayın Orhan Yıldırım , bilgisini, tecrübesini, ilkeli duruşunu ve halkına olan sevgisini, saygısını, imkânlarını sonuna kadar kullanan bir kişiliktir. Kendisini her zaman takdir etmişimdir. Bugün ise ilçesine büyük yatırımlar yapmak için büyük hamleler gerçekleştiriyor. bugün ise hiçbir beklenti duymaksızın sadece bir yol açmak adına  binayı yıkarak yol açan bir belediye başkanımızla aynı safta olmak beni mutlu ediyor. Bu ve buna benzer çalışmalarında dolayı sayın başkanıza bir kere daha teşekkür ediyorum” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER