banner28

Karapürçek Sağlam Altyapıyla Buluşuyor

Karapürçek’te hayata geçirilecek yeni altyapı projesinde çalışmaların kısa süre içerisinden başlayacağını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Karapürçek’e 33 milyon liralık yatırım yaparak 128 kilometre içmesuyu hattı, 80 kilometre kanalizasyon hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz” dedi.

Karapürçek Sağlam Altyapıyla Buluşuyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Karapürçek için hayata geçirilecek yeni içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı projesinde çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını açıkladı. Proje ile Karapürçek’i sağlam altyapı ile buluşturacaklarını dile getiren Rüstem Keleş, “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde projemizin ihalesini gerçekleştirerek ihaleyi kazanan firma ile gerekli protokolleri imzaladık. Karapürçek ilçemizin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını kapsayan projede inşallah çalışmalara kısa süre içerisinde başlayacağız” diye konuştu.

 

33 milyonluk proje

Proje ile Karapürçek altyapısına 33 milyon liralık yatırım yapacaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Kurum olarak şehrimizin altyapı geleceğini garanti altına almak adına hayata geçirdiğimiz projelerde çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Karapürçek ilçemiz için planladığımız projeyi de hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Karapürçek’e 33 milyon liralık yatırım yaparak 128 kilometre içmesuyu hattı, 80 kilometre kanalizasyon hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Projemiz tamamlandığında Karapürçekli hemşerilerimiz içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyunda hiçbir sorun yaşamayacaklar” ifadelerini kullandı.

 

Karapürçek’te hiçbir sorun kalmayacak

Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde sağlam altyapı ile buluşmayan bölge kalmasın diye var gücümüzle çalışıyoruz. Karapürçek ilçemizde inşa edeceğimiz 128 kilometrelik içmesuyu hattı ve bir adet içmesuyu deposu ile vatandaşlarımızın musluklarına birinci sınıf içmesuyu ulaştıracağız. Ayrıca 80 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ederek bu hattı Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne entegre edeceğiz. İlçemizin atıksu sorununu ortadan kaldıracağız. İlçemizin yağmursuyu ağını da güçlendireceğiz. Bölgeye 4 kilometrelik yağmur suyu hattı inşa edeceğiz. Bir ilçemizi daha sağlam altyapı ile buluşturuyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER