Karapürçek'e Yeni İçmesuyu Arıtma Tesisi

Karapürçek bölgesinde görev yapan muhtarlar ile bir araya gelen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yeni dönemde yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Karapürçek’te 10 mahalleye hizmet sunacak yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceğiz. Proje hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Karapürçek'e Yeni İçmesuyu Arıtma Tesisi
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Karapürçek bölgesinde görev yapan muhtarlar ile bir araya geldi. İlçede önemli yatırımları hayata geçireceklerini belirten Rüstem Keleş, “Tüm ilçelerimizde altyapı ve içmesuyu yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karapürçek’e inşallah Kanlıçay’da yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Bulanıklık Yaşanmayacak

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yeni dönemde yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Karapürçek’te 10 mahalleye hizmet sunacak yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceğiz. Proje hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. Proje ile Karapürçek’te yağışlı havalarda yaşanan bulanıklık sorunu kesin çözüme kavuşacak. Bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

10 Mahalle Yararlanacak

Karapürçek’te çalışmaların artarak devam edeceğini de belirten Rüstem Keleş, “Kanlıçay bölgesinde hayata geçireceğimiz arıtma tesisi, son derece modern ve en ileri teknolojiye sahip olacak. Projeden Hocaköy, Küçük Karapürçek, Yazılı, Ekinli, Mesudiye, Teketaban, Kanlıçay, Meşepınarı, Yüksel ve Harmanlı Mahalleri yararlanacak. İnşallah projemizin tamamlanması ile Karapürçek’in içmesuyunu güvence altına almış olacağız. Yağışlı havalarda bulanıklık ve yaz aylarında yetersizlik yaşanmayacak” diye konuştu.

 

SASKİ’den Memnunuz

Karapürçek Muhtarlar Derneği Başkanı Beytullah Şafak, “Karapürçek’te yeni inşa edilecek içmesuyu arıtma tesisi bizi çok memnun etti. Muhtarlar olarak SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e taleplerimizi iletmiştik. Bu doğrultuda ilçemize yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edilecek. Karapürçek’e yaptıkları yatırımlardan dolayı SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkür ediyoruz. SASKİ’den çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER