banner28

KARAPÜRÇEK BELEDİYESİ'NDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALARI ATILDI

Karapürçek Belediyesi İle Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi arasında 23. işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin ardından imzalar atıldı.

KARAPÜRÇEK  BELEDİYESİ'NDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALARI ATILDI
banner3

Belediye Başkanı Orhan Yıldırım , imza töreninde yaptığı konuşmada örgütlü olmanın önemine vurgu yaptı. Yıldırım, “Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu sorunları hepimiz biliyoruz ve görüyoruz. Buna maruz kalmaktan dolayı da üzülüyoruz. Hepimizin bir şeyler yapması gerektiğini biliyoruz. Umarız ve dileriz ki Türkiye’nin bu demokratikleşme sürecinde hak ettiğimiz, beklediğimiz adımlar çerçevesinde 2023 vizyonumuz STK'lar üzerinde şekillenecektir. Hizmet–İş ile bugün imzaladığımız toplu iş sözleşmesi çalışanlarımızın hak ve çıkarlarını daha iyi ve hukuksal biçimde güvence altına alacaktır. İmzaladığımız sözleşme sendikamız ve belediyemiz için hayırlı olsun” dedi.

YILDIRI’MA TEŞEKKÜR

Hizmet –İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ise yaptığı konuşmada, sözleşme görüşmeleri sırasında Belediye Başkanı Orhan Yıldırı’ma kendilerine yapıcı bir şekilde davrandığını belirterek, "Sendikal emeğe ve sendikal dayanışmaya verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Orhan Yıldırı’ma teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER